Peníze nepatří do polštáře – proměňte své úspory na investiční zlato

Pokud se vám navzdory probíhající ekonomické krizi podařilo ušetřit nějakou tu korunu a ze sna vás budí noční můra jménem inflace, zpozorněte. Nenechte své úspory zahálet a zakonzervujte je do zlata – drahého kovu, který je proslulým uchovatelem hodnoty. Cena investičního zlata momentálně rychle roste a odborníci mu předpokládají býčí trend. V následujících řádcích se dozvíte, proč se investice do zlata vyplatí a kde seženete vysoce kvalitní zlaté cihličky z produkce švýcarských rafinérií.

Možností, jak investovat finanční prostředky, se nabízí celá řada, ale žádná není tak „jistá“, jako právě zlato. Z dlouhodobého hlediska cena drahých kovů roste a nehrozí u nich výrazné propady. Oproti cenným papírům – a v současné době i nemovitostem – je investiční zlato mnohem bezpečnější.

Mince, nebo medaile? Slitky!

Začínající investor si logicky položí otázku, do jaké formy zlata vložit kapitál. Nabízí se hned několik možností, a to zlaté mince, pamětní medaile a slitky. Výhodou a současně slabou stránkou mincí a medailí je skutečnost, že je v jejich případě nutné počítat se sběratelskou hodnotou. Cena zlatých cihliček závisí pouze na hmotnosti, a jsou proto vhodnější.

Kde nakoupíte kvalitní investiční zlato?

Alfou a omegou výhodného investování je výběr spolehlivého partnera, který je schopen garantovat ryzosti i původ investičního zlata. Jenomže Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí a jedinou možností tak zůstávají slitky ze zahraniční produkce. Zlaté cihličky švýcarských značek Argor Heraeus a P.A.M.P. seženete u renomovaného českého prodejce – společnosti Zlaté Mince – Numismatika, a to online v e-shopu www.zlate-mince.cz i v kamenné prodejně v Obecním domě. Zlato nakupuje od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.