Jak správně vybrat závěsy?

Pokud patříte k lidem, kteří výběr závěsů nikdy příliš nepromýšleli a jednoduše sáhli po takových, které byly zrovna k mání za zvýhodněnou cenu, nepřestávejte číst. Nad závěsy se rozhodně vyplatí přemýšlet, protože patří k důležitým interiérovým prvkům a mohou zásadně ovlivnit celkový vzhled interiéru. V následujících řádcích vám prozradíme všechny zásady a tipy, které byste měli v souvislosti s hledáním perfektních závěsů znát.

Klíčová je volba stylu

Závěsy by měly především korespondovat se stylem dané místnosti – což ostatně platí i pro ostatní bytové textilie. Nabídka designových variant je neuvěřitelně pestrá a zcela jistě nakonec najdete variantu, která budou v dokonalé harmonii se zařízením. Zatímco v moderně pojatém interiéru udělají parádu závěsy s většími ocelovými oky, jinde se vyjímá spíše klasika v podobě elegantně nařasených závěsů s postranními úvazy.

Jakou zvolit látku?

Nepodceňujte ani výběr látky – bavlněné závěsy působí úplně jiným dojmem než sametové. Některé druhy tkanin nesplývají a jsou příliš těžké jiné se zase jeví jako zmačkané. Pokud si nevíte rady, sdělte své požadavky prodejci a nechte si doporučit vhodný typ.

Látky se zároveň liší světelnou propustností. Chcete-li, aby vaše budoucí závěsy plnily zatemňovací funkci, bude se vám hodit hustě tkaný materiál, jako je například samet. Opačného efektu dosáhnete například silonem či organzou.

Optimální rozměry jsou základ

Ani ty nekrásnější závěsy nebudou vypadat dobře, pokud se vám nepodaří odhadnout ideální rozměry. Ty by přitom měly odpovídat povaze místnosti, pro kterou jsou určeny. Podle mnohých designérů vypadá dobře, když se garnýž umístí co nejblíže ke stropu – místnost se závěsy až na zem vyzařuje elegancí až luxusem. Nicméně pravdou je, že vysoké závěsy nemusí vypadat dobře v každém interiéru. V každém případě ke každé straně přidejte min. 7 cm na obruby a záložky.

Stylové závěsy, ale také záclony či povlečení další zboží z kategorie bytového textilu seženete u specializovaného prodejce na www.dante.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.