Nová generace sporáků MORA: Obrovský prostor pro netušená kuchařská dobrodružství

MORA právě uvádí na trh novou generaci sporáků se všemi typy varných desek a elektrickými či plynovými troubami s extra velkým objemem až 74 l. Přicházejí v oblíbených šířkách 50 i 60 cm, a přestože si vystačí s minimem místa, představují kompletní moderní varné centrum s nadstandardně velkým prostorem a zcela mimořádnou výbavou a funkcemi, které otevřou dveře k nečekaným kulinárním cestám i moderním, zdravým úpravám pokrmů. Navíc patří všechny do úsporné třídy A.

Komfortní, moderní vaření

Nové sporáky přicházejí s kompletní nabídkou varných desek. Nejžádanější a také neúspornější jsou indukční desky, které mají kromě vynikající účinnosti i pokročilé funkce jako ConnectZone, která umožňuje jediným dotykem přemostit dvě kruhové varné zóny vlevo do jedné větší oválné, abyste mohli vařit i ve velkých nádobách. Extra rychlý ohřev například velkého množství vody zajistí funkce SuperBoost, a to dokonce u všech plotýnek najednou.

Mezi novinkami ale nechybí ani sporáky s moderními sálavými sklokeramickými deskami s výkonnými Hi-Light zónami s plynulou regulací intenzity ohřevu a dvojitými Duo zónami pro úsporné vaření v menší či větších nádobách. A také sporáky s oblíbenými plynovými deskami s povrchem z bílého nebo černého smaltu, navíc se stabilní dvojdílnou litinovou mřížkou, po níž můžete nádobí směle posouvat, aniž by se převrhlo. Nyní míří na trh hlavně užší 50cm modely. Později k nim přibydou i sporáky s šířkou 60 cm.

Moderní trouby s nadstandardními možnostmi

Nová generace sporáků přichází s inovovanými multifunkčními elektrickými troubami s extra velkým objemem až 74 l u 60cm sporáků a rekordními 70 l u 50cm modelů, což je řadí ke špičce na trhu. Upečete v nich bez potíží jídlo pro velkou rodinu a třeba i svatomartinskou husu.

„Využívají osvědčený patentovaný tvar vnitřního prostoru s klenutým stropem po vzoru tradičních pecí pro rovnoměrné pečení. Tento tvar byl nyní ještě vylepšen, nová je i konstrukce a umístění topných těles a také rozložení ventilačních otvorů. Trouby mají horní a spodní ohřev, kruhové topné těleso s ventilátorem pro horkovzdušné pečení i na více úrovních najednou, velký a malý gril a pečou i při své extra velké kapacitě 70 l naprosto rovnoměrně. Mají nové automatické programy včetně dvou parních, programu pro pizzu, zdravé horkovzdušné fritování nebo pečení mražených jídel,“ vysvětluje Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.

Za pozornost stojí i nový, ještě větší průzor ve dvířkách a účinné osvětlení pro dokonalý přehled o pečení, aniž byste museli zbytečně otvírat dvířka.

Pravá pizza u vás doma

Nové trouby mají plynulé nastavení teploty s přesností na jeden stupeň, a to v naprosto mimořádném rozsahu od 50 do 275 °C. Zvládnete tak vše od rovnoměrného rozmrazování až po přípravu pravé pizzy. I předehřívání patří k nejrychlejším na trhu – k dosažení 200 ˚C stačí méně než 5 minut. Mezi automatickými programy je právě i speciální program na pizzu.

Horkovzdušné fritování

Jestli máte rádi hranolky nebo smažené kuřecí nugetky a rybí prsty, ale vyhýbáte se jim kvůli tukové náloži, nové trouby nabízejí zdravou alternativu. Mají totiž speciální funkci pro intenzivní horkovzdušné smažení s minimem tuku nebo úplně bez něj, jako to dovedou horkovzdušné fritézy.

Rozpékání

Nové sporáky přidávají i další novinku, a tou je rozpékání zmražených potravin nebo pečení pokrmů a polotovarů, které jste právě vyndali z mrazničky, a to bez předehřívání trouby. Tuto funkci nabízejí jen sporáky MORA.

Extra pára

Nové sporáky přinášejí i možnost pečení s přidanou párou pro nadýchané pečivo, svěží zeleninu a šťavnatou pečeni. Stačí do mělkého plechu umístěného na spodní úrovni nalít 2 dcl vody a spustit program Extra pára. Program využívá specifický algoritmus pulzního ohřevu, který napomáhá rovnoměrnému uvolňování páry během pečicího procesu.

Komfort

K pohodlí přispívá i tlumené zavírání dvířek trouby se speciální mechanikou, která se ovládají pouze jemným tahem. Žádné vrzání ani hlučný doraz při zavírání nečekejte. Potěší i speciální teleskopické rošty z bytelného kovu, které velmi snadno vysunete i s pokrmem, a ten pak jednoduše vyjmete bez naklánění do trouby a rizika popálení.

Spoustu práce ušetří i programy pro čištění vnitřního prostoru. Sporáky jsou podle modelu vybavené ekologickým hydrolytickým čištěním EcoClean nebo katalytickým krytem ventilátoru. Podle modelu se ovládají pomocí otočných knoflíků s LED panelem nebo tradičně jen pomocí knoflíků. Vybrat si můžete mezi provedením z elegantním nerezu, ve stříbrné barvě ve vzhledu nerezu nebo v bílé barvě. Ve spodní části je praktický úložný prostor – přihrádka nebo zásuvka pro příslušenství. Všechny jsou úsporné: patří do energetické třídy A.

Tip

Indukční sporák MORA I 8688 BX ve stylovém nerezovém provedení se sklokeramickou indukční deskou a multifunkční troubou s přidanou párou spadá do energeticky úsporné třídy „A“ a potěší i při své 50cm šířce velkým užitným objemem trouby 70 l. Varná deska se ovládá dotykově a umožňuje spojit dvě levé samostatné varné zóny do jedné velké jen jedním dotykem, abyste mohli vařit i ve velkých nádobách. Díky digitálnímu časovému spínači s hodinami budete mít přesnou kontrolu nad připravovaným jídlem.

Trouba má inovativní patentovaný klenutý vnitřek, který byl ještě vylepšen, nová je i konstrukce a umístění topných těles i rozložení ventilačních otvorů – výsledkem je, že peče naprosto rovnoměrně. Je vybavená 11 pečicími programy a úctyhodným teplotním rozsahem 50-275 °C, takže v ní snadno vykouzlíte například výbornou pizzu jako z italské restaurace (program Pizza), pomalu upečete pečínku nebo rozmrazíte hotové porce jídla. Má i dva parní programy – stačí nalít do mělkého pekáče asi 2 dcl vody a zvolit příslušný program. Skvělá je i možnost zdravého horkovzdušného fritování s minimem tuku nebo zcela bez tuku – snadno a rychle si tak doma připravíte horké, křupavé hranolky nebo kuřecí porce. Unikátní je navíc speciální program pro přípravu mražených jídel nebo rozpékání mraženého pečiva bez nutnosti předehřívání trouby. V případě potřeby se trouba předehřeje na 200 ˚C za rekordních méně než 5 minut. Potěší tiché a šetrné zavírání dvířek trouby. Pro zvýšení komfortu obsluhy je trouba vybavená teleskopickým výsuvem, které umožní bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste ho museli z trouby vytáhnout.  Ve spodní části sporáku je praktický úložný prostor, do kterého snadno uložíte příslušenství v podobě roštu, mělkého plechu a XXL pekáče o objemu 8 l. Perfektní vyčištění vnitřního prostoru po každém pečení zajistí funkce EcoClean bez nutnosti použít čisticí prostředek. Cena je 14 990 Kč.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.