Nevíte si rady s tvarem sedací soupravy?

Zeptejte se pamětníků, jak široká byla nabídka sedacích souprav před takovými třiceti, čtyřiceti lety. Odpoví vám, že s tou dnešní se nedá srovnat. I v minulosti si lidé měli z čeho vybírat, ovšem dnes při pohledu na neuvěřitelné množství nábytku přechází zrak. Což je dobré, ale na druhou stranu mírně znepokojivé. Co když šlápnete vedle a vyberete špatný kousek? A nejde jen o vhodně zvolený materiál, ale především vyhovující tvar.

Dvakrát měř, jednou vybírej sedačku

Ještě před tím, než se pustíte do výběru sedací soupravy, vezměte do ruky metr a pusťte se do měření rozměrů místnosti. Podle zkušených interiérových architektů je nejpraktičtější, když se při zařizování pokoje začíná největším prvkem. V případě obývacího pokoje jde bezesporu o sedací soupravu. Měli byste předem vědět, kolik místa nábytek zabere – předejdete nepříjemnému zjištění, že jste se zbytečně krotili, nebo naopak sáhli po příliš velké sedačce.

Výběr velikosti sedací soupravy si zjednodušíte poměrně zábavným způsobem. Vystřihněte si z kartonu velké čtverce, jejichž velikost odpovídá skutečným rozměrům prvků sedacího nábytku a zahrajte si vlastní verzi obývákového tetrisu. Můžete si tak vyzkoušet, zda by se do vašeho obývacího pokoje vešla rohová sedací souprava.

Rohová, nebo „účková“?

Rohové sedací soupravy jsou vhodné i do menších místností, kde se umisťují tak, aby vyplnily jeden roh. Ve větších interiérech se naopak umisťují do prostoru, který opticky dělí na dva menší sektory. Podle toho, kolik se bude v obýváku scházet lidí, lze sedačku doplnit o křesla, taburety, otomany a další prvky.

V obývacích pokojích nadstandardní velikosti se stejně dobře vyjímají sedací soupravy do U. Takzvaná „účková“ sedačka je prostor opticky zmenšuje a navozuje v něm útulnou atmosféru. Některé modely sedacího nábytku do U (ty s kratšími rameny) jsou vhodné i do menších místností.

Tip na nákup: Ať už ve vašem hledáčku ulpí rohová, účková nebo sedací souprava rozkládací, určitě si vyberete z pestré nabídky e-shopu dona-shop.cz. Najdete v ní více než 30 typů kvalitního sedacího nábytku za skvělé ceny na jednom místě.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.