Ložnice a její dekorace

Ložnice je tou nejdůležitější místnosti ve vašem domě či bytě. Dokáže velmi dobře odrazit vaši povahu i styl. Trendy se nesou ve znamení přírodního materiálu, který se používá na podlaze, nábytku, povlečení i doplňcích. Například dřevo ložnici zútulní. Je ideálním materiálem do ložnice. Dřevo s výraznou strukturou dokáže do místnosti vnést opravdový punc útulnosti a dotyk hřejivého tepla. Jde o kombinaci rustikálního a moderního stylu.

Návrat tapet i koberců

Na stěny můžete použít třeba stylové tapety. Ty byly hitem 80. a 90. let a znovu se vrací. V následujícím roce jsou opět uznávanými trendy interiérového designu. V ložnici je kontrastně propojte především s popelavými barvami. Ti odvážnější mohou zvolit tapety se scenériemi, vzory nebo zajímavé podhledy. Můžete použít i zdrženlivější design v jemnějších tónovaných barvách a decentních vzorech. Slaďte závěsy, prostěradla i povlečení a ve stejném duchu dejte i polštáře.

Následující rok je také ve znamení dřevěných podlah doplněných kobercem. Estetický komfort a přívětivá atmosféra bude doplňována koberci s harmonickými vzory, klidně i ve tmavších tónech barev. Neustále jsou v módě nadčasové čistě bílé, krémové a béžové koberce s hrubší texturou. Moderní severský a skandinávský styl podpoříte rustikálním vzhledem dřeva.

Všestrannost využití ložnice

Ložnice v roce 2017 nemusí být pouze místem pro odpočinek. V módě jsou malé byty a spousta lidí žije také single. Moderní ložnice se proto dostává do centra dění a přesouvá do sebe mnohé jiné činnosti konané během všedního dne. Ložnice pak mohou být kombinací s plnohodnotnou kanceláří pro práci doma nebo doplněné kuchyňským koutem.

V našich ložnicích nachází místo i televize, komfortním gauč, lenoška či křesla. V ložnici určitě nesmí chybět doplňky jako polštářky na pohovku i polštářky na postel. Dáte-li díky možnosti prostoru do ložnice i sedačku, dejte i polštářky na gauč a křesla. Slaďte je se závěsy a záclonami. Vsaďte na přírodní motivy a jemné barvy. Jaká že bude barva na rok 2017 do ložnice? Jde o tyrkysovou a všechny odstíny modré i zelené. Příroda se vkrádá i do našich ložnic.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.