Mobilní klimatizace do bytu: Dobrá volba, nebo další zbytečný spotřebič?

Horké letní měsíce klepou na dveře a většina populace si je bude užívat naplno. Potíž nastává ve chvíli, kdy je v interiéru „vedro jako blázen“ a nedokáží s tím nic udělat ani předokenní žaluzie. Nabízí se sice řešení v podobě splitové klimatizace, ale co když si ji nemůžete dovolit nebo se nechcete pouštět do stavebních úprav? Další možností jsou mobilní klimatizace – představují mnohem efektivnější alternativu ochlazovače vzduchu, nicméně jsou i výrazně dražší. O jejich výhodách a nevýhodách se dočtete v tomto článku.

Proč si mobilní klimatizaci pořídit?

Mobilní klimatizace je skvělou volbou pro každého, kdo potřebuje okamžitě vyřešit přehřívání interiéru a z nějakého důvodu nehodlá investovat do nástěnné klimatizace. Nespornou výhodou mobilní „klimošky“ je možnost okamžitého přesunu na jiné místo. Zařízení je často vybaveno kolečky, díky kterým je přemístění jednoduché. Stejně snadné je také uvedení do provozu. Stavební úpravy nejsou zapotřebí, stačí stisknout příslušné tlačítko a užívat si ochlazeného vzduchu.

Další velkou výhodou mobilní klimatizace je výrazně nižší cena oproti klimatizaci nástěnné. A také to, že po skončení sezóny zařízení jednoduše odklidíme někam bokem.

Další tipy ohledně mobilní klimatizace najdete zde.

Proč si mobilní klimatizaci raději nepořizovat?

Není vše zlato, co se třpytí a výjimkou není ani mobilní klimatizace. Za výčtem výhody musí nutně následovat také negativa. Tím zásadním je fakt, že se zařízení neobejde bez vývodu horkého vzduchu. K tomu obvykle slouží roura, která se vede přes okno směrem ven. Kvůli toho není chlazení tak efektivní jako v případě nástěnné klimatizace, protože přes pootevřené okno proudí dovnitř zpět teplo. Jedinou možností, jak tomu předejít, je vybudovat ventilační otvory.

Někomu může vadit také vyšší hlučnost či to, že mobilní klima zabírá místo na podlaze. Nejtišší mobilní klimatizace najdete pod značkou REMKO.

Rozhodli jste se pro nákup?

Mobilní klimatizace značek DAITSU, REFREDO, SAKURA, REMKO a DANTHERM najdete v e-shopu specializovaného prodejce EPROFI.CZ. Mimo jiné nabízí také kvalitní ventilátory a široký sortiment profi i hobby techniky, ve kterém nechybí např. vibrační desky a pěchy, stavební míchačky a stavební pily.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.