Kusové koberce nesmí v moderním interiéru chybět

Zdá se vám, že v moderním interiérovém designu převládají plovoucí podlahy na úkor koberců? Nikoliv. Celoplošných koberců sice ubývá, ale naopak roste zájem o kusové koberce, které jsou vizuálně přitažlivé a praktické. Toužíte-li po útulném bydlení, rozhodně význam těchto doplňků nepodceňujte. Prozradíme vám, proč se zaměřit na stylové orientální a perské koberce!

Co je to Gabbeh?

Moderní kusové koberce se vyrábí z přírodních materiálů a barviv. Jejich originální zpracování prozáří každý interiér a postarají se o nevšední atmosféru. Nomádské orientální koberce Gabbehy bývají často napodobovány (např. výrobci z Indie a Pákistánu), ale napodobeniny nedosahují takových kvalit jako originály. Pravý íránský Gabbeh se vyrábí z kvalitnější vlny, která je příjemnější a jemnější na dotek. Oproti tomu levnější Indo Gabbehy ze strojově spřádané novozélandské vlny začínají velmi brzy pelichat.

Íránské koberce Gabbeh jsou nedílnou součástí tradic nomádských kmenů. Ve srovnání s jinými perskými koberci jsou jednodušší a díky jednodušší hustotě a absenci předloh představují pomyslné umělecké plátno, na kterém se mohou ženy svobodně vyjádřit. Mezi nejčastější náměty patří zvířata, rostliny, postavy nebo jednoduché geometrické vzory. Slovo Gabbeh v perštině znamená „přírodní“ či „surový“, což koberce perfektně vystihuje.

Tradiční kusové koberce jsou často k mání v jednobarevném provedení, ale ani to nepůsobí nudně a staticky. Úžasného efektu je dosaženo stínováním od nejsvětlejšího po nejtmavší odstín. Za zmínku stojí také výška vlasu, často vyšší než 1,5 cm.

Kde seženete originální perské a orientální kusové koberce za skvělé ceny?

Pokud vás unikátní moderní koberce zaujaly, prohlédněte si největší výběr na www.buchara.cz. A nepřehlédněte akční nabídku se slevou až 75 %!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.