Jak vypadá obytná kuchyně?

O kuchyni se v posledních letech stále častěji hovoří jako o obytné místnosti. Pod přívlastkem si však nemusíte představit pouze spojení s obývacím pokojem nebo jídelnou. Za obytnou kuchyni lze považovat každou, ve které se cítíme dobře a rádi v ní trávíme volný čas. Tedy nejen v době snídaně, oběda a večeře. Líbilo by se vám, kdybyste do té vaší mohli bez obav pozvat přátele? V tom případě se pusťte do rekonstrukce!

Obytné kuchyně jsou hitem 21. století

V dobách dávno minulých byla spojení kuchyně a obytné místnosti nemyslitelné. Minimálně v domech vyšších vrstev (šlechta, měšťanské obyvatelstvo), kde byly obývací pokoje, salonky a ložnice od kuchyně striktně odděleny. Zajímavostí, která tuto skutečnost potvrzuje, budiž přítomnost kachlových kamen v rozích místností, do nichž nešlo přikládat. Absence dvířek měla svůj význam – do kamen totiž přikládalo služebnictvo (např. z přilehlé chodby) a nepředpokládalo se, že by se této činnosti věnoval pán či paní domu.

Klasika, retro, minimalismus i duch venkova

Dnes je vše úplně jinak a v kuchyni trávíme mnohem více času než kdykoliv předtím. Nabízí se nespočet možností, v jakém duchu interiér zařídit. Zatímco někdo je zastáncem „nestárnoucí“ klasické kuchyně, jiní nedají dopustit na nejnovější trendy. Zda se nakonec přikloníte k elegantním liniím a minimalismu, nebo naopak dáte šanci atmosféře levné rustikální kuchyně, je pouze na vás. V každém případě je důležité, abyste důkladně promysleli rozvržení jednotlivých prvků. Obytná kuchyně musí být příjemná, ale také praktická.

Kvalitní kuchyně pořídíte i levně

Na závěr jsme si nechali tip na inspiraci. Ať už máte v merku klasiku nebo moderní design nebo luxusní kuchyně, poohlédněte se po ni u spolehlivého prodejce Nábytek Sprint s.r.o. Kuchyně si můžete prohlédnout v některé z kamenných poboček (Ostrava a Ostrožská Nová Ves), ale také ihned na www.nabyteksprint.cz.

A proč nakupovat právě zde? Nábytek Sprint nabízí široké spektrum kuchyní v neodolatelném poměru ceny a kvality. Na své si přijde každý, kdo má omezený rozpočet, ale také nároční zákaznici prahnoucí po luxusu. V neposlední řadě zde seženete také levné pracovní desky do kuchyně.

You may also like...

3 Responses

  1. Ivet Nekudová napsal:

    Škoda, že ten článek není trochu delší… Myslím, že se na toto téma dá říci mnohem více. Navíc ten pojem „obytná kuchyně“ mi připadá dost mystifikační…

  2. Ondřej Kvítek napsal:

    Není nad prostornou kuchyni. S manželkou bychom se asi pozabíjeli, nemít v kuchyni každý dostatek místa…

  3. Lubomír napsal:

    Já Vám nevím jsem spíše fanouškem klasických kuchyní, nějaký speciální styl mě moc neláká…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.