Jak vybrat židli do kuchyně?

Sezením trávíme spoustu času a proto bychom si měli dát na výběru židle záležet. To samozřejmě platí i o židlích, které máme v kuchyni či jídelně, neboť se nemalou měrou podílí na tom, jak moc si stolování užijeme. A přestože většinou lpíme na stylovém designu, nesmíme zapomínat ani na ostatní aspekty – komfort, údržba a kvalita provedení.

Jaké jsou optimální rozměry židle?

Rozměry židle by měly odpovídat výšce a váze uživatele, což může být v případě jídelní židle problém. V každém případě dbejte na to, aby byla výška sedáku o něco menší než délka nohy ke kolenu a šířka sedáku o několik centimetrů širší než pánev.
Do menší kuchyně sedí lehčí židle jednodušších tvarů, kdežto do větší jídelny spíše masivnější dřevěné židle.

Jaký je nejvhodnější materiál?

Volba materiálu je otázkou vkusu. Někdo nedá dopustit na přirozený vzhled masivního dřeva, jiný zase na luxusně vyhlížející chromovanou ocel. Důležitější než materiál je jeho kvalita provedení. Chcete-li, aby vám židle vydržela dlouho jako nová, nesnažte se na ní za každou cenu ušetřit. V kuchyni, především pak v té, ve které se stravují děti, je poměrně praktická kůže (nebo levnější eko kůže). V případě „nehody“ ji stačí přetřít vlhkým ubrouskem. Čištění čalouněného potahu je mnohem namáhavější.

jídelní židle

A co barová židle?

Je-li nedílnou součástí vaší kuchyně také barový pult, nezapomeňte si pořídit barovou židli. Pro delší a komfortnější sezení je vhodný čalouněný sedák, ideálně i s menší opěrkou. Pokud je barová židle otočná a má nastavitelnou velikost, tím lépe.

Vyberte si židli, která vaší kuchyni sedne

Nedělejte kompromisy a udělejte si radost moderními židlemi za super ceny. Najdete je na www.lumax-nabytek.cz. Známý prodejce nabízí široké spektrum nábytku do celé domácnosti. V nabídce najdete také pohodlné pohovky, sedací soupravy, skříně, postele či obývací stěny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.