Splňte svým dětem sen a pořiďte jim trampolínu. Pomůžeme vám s výběrem!

Také jste jako malí snili o trampolíně, ale nikdy jste žádnou nedostali? Nedostupnost zvyšovala populárnímu tělocvičnému náčiní na atraktivitě a jen málokteré dítě si ji nepřálo mít na zahradě. A možná i vy jste nyní ve stejné pozici, ve které byli před několika desítkami let vaše rodiče a odoláváte neustálému žadonění ratolestí, které si ze všeho nejvíce přejí právě trampolínu. Ale proč jim potěšení ze skákání odpírat? Obavy z (ne)bezpečnosti nejsou na místě. Tedy za předpokladu, že se budete při nákupu držet několika zásad, které jsme pro vás připravili.

1.) Jak je to s velikostí?

Velikost trampolíny by měla korespondovat s tím, zda ji umístíte uvnitř nebo na zahradě. Průměr, který dávají výrobci, přitom může být poněkud zavádějící. U trampolíny s udávaným průměrem 240 cm musíte odečíst i místo, které zabírají pružiny a reálná skákací plocha je tedy menší. Navíc je třeba počítat i s tím, že děti rychle rostou a chcete-li, aby jim trampolína vydržela alespoň několik let, orientujte se spíše na větší průměry. V případě venkovní trampolíny vás nebudou limitovat dispozice dětského pokoje a můžete jim pořídit trampolínu, na které si s radostí zaskáčete i vy. Nemáte-li omezený rozpočet, řiďte se heslem „čím větší trampolína, tím více zábavy“.

2.) Unese vás?

Každý kvalitní produkt musí být opatřen štítkem s minimální hmotností. I tuto hodnotu však berte s rezervou. U trampolíny, která unese 100 kg, se nepočítá s tím, že by na ní skákal jedinec vážící metrák, ale spíše dvě tři třiatřiceti kilové děti, jejichž váha se na skákací ploše rozloží. Trampolína pro děti s udávanou hmotností 100 kg by samozřejmě měla pravidelné dovádění „metráčka“ snést, ale musíte počítat s rychlejším opotřebením pružin a doskokové plochy.

3.) Se sítí a nebo bez?

Zde budeme struční. Trampolína se sítí je v každém případě mnohem bezpečnější a může zabránit nehezkým pádům.

4.) Na co si dát pozor?

A na závěr pár doplňujících informací. Rozhodnete-li se pro koupi dětské trampolíny bez schůdků, doporučujeme je přikoupit. Vstup na skákací plochu je díky schůdkům nejen pohodlnější, ale v případě vyšších trampolín i bezpečnější.

Trampolínu vždy umisťujte pouze na rovnou plochu – vyhnete se postupnému zhroucení konstrukce.

Kvalitní trampolínu poznáte podle přítomnosti certifikátů (např. přísné normy německé zkušebny TÜV). Doskoková plocha by měla být vyrobena z materiálů, které jsou odolné vůči UV záření, jsou dostatečně hladké (v případě pádu nedojde k odřeninám) a bez paměťového efektu.

Foto: www.vyprodeje.net

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.