Jak ušetřit miliony při modernizaci, rekonstrukci či stavbě? Využijte Novou zelenou úsporám

Pokud se již nějaký ten pátek chystáte na pořízení nového kotle, realizaci zateplení či montáž fotovoltaické elektrárny, ale odrazuje vás vysoká vstupní investice, máme pro vás skvělou zprávu. Nabízí se poměrně snadný způsob, jak ušetřit nemalou částku. Majitelé rodinných domů mohou díky státnímu dotačnímu programu Nová zelená úsporám ušetřit až 5 milionů korun ve výši do 50 % uznatelných nákladů. V případě činžovního domu pak dokonce dvojnásobnou částku, až do výše 20 % uznatelných nákladů. Seznam položek, na které lze dotace čerpat, se rok co rok rozšiřuje a pravděpodobně na něm nejdete to, co by vás mohlo zajímat.

Dotace nyní i pro zateplení bez firmy

Zateplení domu patří k nejefektivnějším způsobům, jak minimalizovat výdaje za teplo. Nejde však o levnou záležitost a celkovou částku navíc navyšuje hodnota práce stavební firmy. Nyní však mohou na zateplovacím systému ušetřit i zájemci, kteří si ho chtějí namontovat bez pomoci firmy či řemeslníků. V minulosti ji mohli čerpat pouze za předpokladu realizace kvalifikovaným odborníkem.

Bonus za výměnu kotle

Nemalé úspory lze dosáhnout také výměnou starého kotle na modernější. Jestliže stále topíte fosilními palivy a rádi byste přešli na efektivní plynový kotel, případně kotel na biomasu či tepelné čerpadlo, můžete kromě klasické dotace získat i 20 tisíc korun – staří, když kromě výměny kotle provedete také zateplení, výměnu oken a dveří nebo instalaci solárního systému.

Zjistěte si všechny potřebné informace

Nová zelená úsporám nabízí daleko více možností. Chcete-li se o programu dozvědět více, zeptejte se na podrobnosti odborníků z E.ONu. Energetičtí poradci vám ochotně prozradí, co musíte pro získání dotací splnit, a vysvětlí vám výhody jednotlivých úsporných opatření. Spoustu informací najdete také online na webu E.ON Rádce.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.