Jak osvětlíte složitě přístupné prostory? Je to velmi snadné

Tato problematika se týká hlavně komerčních budov, jako jsou třeba průmyslové haly, kanceláře, sklady, obchody nebo garáže. V mnoha případech totiž daným prostorům nepřináší klasická okna takový efekt, aby sama o sobě stačila. Umělé osvětlení je zase příliš nákladné a přes den nepůsobí dobře na psychiku zaměstnanců i návštěvníků. Co si počít?

Šikovný vynález

Každý z nás se už určitě setkal se světlovody. Ačkoliv jste jejich konstrukci pravděpodobně neviděli na vlastní oči, i přesto se nachází téměř všude. Jedná se o opravdu šikovnou vychytávku, která zdobí střechy nejrůznějších budov. Představte si je jako kupole, skrz ně proudí přirozené denní světlo. To dále pokračuje přes potrubí až ke speciální odrazové ploše. Ta se následně stará o jeho rozprostření do předem určené místnosti. Výsledkem je velmi jasné a čisté osvětlení.

Výhodou je fakt, že se dá vymyslet ideální řešení i do opravdu složitě přístupných interiérů. Zároveň z dlouhodobého hlediska značně ušetříte, jelikož nebudete muset neustále svítit žárovkami. Určitě nezapomínejte řešit samotnou účinnost světlovodu, kterou určuje jeho průměr, rozmístění na střeše a kvalita konstrukce.

Ověření specialisté

Jestli si chcete užít systém, jehož účinnost čítá až 98 %, tak vyhledejte zkušené odborníky. V České republice se danému tématu věnuje například známá společnost Pruniwerk. Ta realizuje nejen moderní světlovody, ale také staré dobré střešní světlíky. Záleží jen na vás, jakému způsobu dáte přednost. Oba mají něco do sebe, takže finální rozhodnutí není vždy jednoduché.

Pro větší inspiraci navštivte webové stránky pod vloženými odkazy, prohlédněte si fotografie i informace a rozhodněte se sami. Daleko větší představu získáte díky absolvování nezávazné úvodní konzultace zdarma.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.