Jak efektivně vyčistit odpad?

Špatně odtékající či zcela ucpaný odpad je problém, který čas od času postihne každou domácnost. A to i v případě, že jsou odpady po mechanické a konstrukční stránce v pořádku. Odtokové cesty ve dřezu nebo umyvadle se průběžně zanáší zbytky vlasů, tukem, vousy a často i nerozpuštěnými zbytky čistících prostředků. Jak si se zaneseným odpadem poradit a předejít katastrofě?

Do čištění odpadu se můžete pustit svépomocí. Pokud bude vaše snaha marná, nemeškejte a volejte odborníky. Výjezd specialistů vás sice bude něco stát, ale na druhou stranu budete mít jistotu, že je odpad v naprostém pořádku.

Fáze 1. – čištění zvonem

Ještě předtím, než se pustíte do chemického čištění, odpad “prošťouchněte“ starým dobrým zvonem. Nepomáhá? Odšroubujte sifon a mechanicky jej vyčistěte. Velmi často tkví příčina neodtékajícího odpadu právě v tomto místě, protože se zde usazují chuchvalce vlasů. Demontáž sifonu není příjemná, ale nic jiného vám nezbude.

Fáze 2. – na scénu přichází chemie

Jakmile odstraníte největší nečistoty, nalijte do odpadu vhodně zvolený chemický prostředek. Může se jednat o přípravky jako Krtek, Turbočistič nebo Fredy. Všechny produkty jsou na stejné bázi (louh a hydroxid sodný). Při aplikaci buďte nanejvýše opatrní a zároveň se ujistěte, že chemikálie vlivem teploty nedeformuje trubky.

Fáze 3. – další mechanické čištění

Opad je stále neprůchodný? Poslední naději představuje mechanické čištění instalatérským perem nebo pružinou na elektrický pohon (lze si ji za pár set korun na den zapůjčit). Pokud nepomohou ani tyto metody, nezbude vám, než se obrátit odborníky.

Nic nepomáhá? Odborná pomoc to jistí!

Chcete-li problémy s ucpaným odpadem vyřešit okamžitě, zavolejte si na pomoc profesionály ze společnosti AQUA SERVIS. Ta se v oboru pohybuje před 20 let a nabízí nonstop čištění odpadů v Praze a ve středních Čechách. Odborníci na čištění špatného odtoku WC, ucpané vany, umyvadla či dřezu používají mechanické a strojní systémy. Disponují potřebnou technikou a na horší případy elektrickou bubnovou čističku Rowo. Další informace a kontaktní údaje najdete na www.cisteni-odpadu.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.