Generátor ozonu: Jak funguje a jaký vybrat?

V poslední době se hodně mluví o tzv. ozonovém generátoru neboli generátoru ozonu. Ten získal popularitu nejprve v USA a v západní Evropě. Využití nachází se během epidemie Covidu 19, ale také pročišťuje vzduch od škodlivých látek a mikroorganismů, aby se v prostorách domů, bytů, skladů, obchodů a dalších budov lépe dýchalo.

Co je generátor ozonu?

Jedná o čističku vzduchu. Díky pomoci aktivního kyslíku efektivně dezinfikuje konkrétní oblast, kde se nachází. Likviduje nejen viry a bakterie, ale také plísně, bojuje s alergeny a čistí vzduch od páchnoucích látek – např. po cigaretách.

Z obyčejného kyslíku O2 vznikne následně aktivní kyslík O3, který uspořádává molekuly a vznikne ozon. Pronikne spolehlivě do každého interiéru. Je užitečný při dezinfekci lékařských nástrojů při operaci.

Jak generátor ozonu používat?

Dnes je na trhu spousta generátorů, které se liší od sebe vzhledem, velikostí, hlučností, cenou, výkonem, množstvím cyklů, výdrží atd.

Ke každému generátoru je přidělen detailní návod, jak jej používat. Všeobecně to lze shrnout do následujících pravidel.

V místností se nesmí pohybovat v době procesu lidé, zvířata ani rostliny. Důležitý je úklid. Nastavte dobu procesu a místnost nechte zavřenou. Samotný přístroj oznámí, kdy ukončil dezinfekci prostoru. Poté nevstupujte do místnosti alespoň dvě hodiny. Po ozonování je třeba řádně vyvětrat.

Kolik generátor ozonu stojí?

Cena generátoru ozonu se pohybuje okolo dvou tisíc korun, jako na každý výrobek platí záruka dva roky. Existuje spousta firem, které tyto výrobky tvoří a prodávají. Někteří zákazníci jej používají nejen doma a ve firmách, ale i v automobilech. Při čištění je podstatné nechat běžet klimatizaci s vnitřní cirkulací, otáčky se pak musí dát na nejvyšší stupeň. Použití je zcela bezpečné.

Tip: Dobrou volbou může být kompaktní generátor ozonu Ozzy Travel. Přečtěte si, co říká na tento generátor ozonu recenze na Ecoblogu.

Dnes je samozřejmostí používat generátor v časových intervalech, které se dají lehce nastavit. Vše podstatné se objeví přehledně na displeji, ovládání je opravdu jednoduché, jako kdybyste použili mikrovlnku, televizi nebo chytré hodinky. Hluk by neměl překročit hodnotu kolem padesáti decibelů. Menší generátory váží okolo třech kilogramů, takže se dají snadno přenést. Rozměrově nezaberou moc místa, připomínají malé rádio. Nechybí klasická černá, bílá nebo šedá barva generátoru, ale na trhu je i mnohem pestřejší paleta barev. Designově se většinou jedná o čtvercovou nebo obdélníkovou krabičku. Při koupi by měl obsahovat český návod a číslo na technickou podporu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.