Fasáda může být po vyčištění jako nová. „Zázračná“ metoda se nazývá pískování

Kdyby vám někdo řekl, že i fasáda vašeho domu může zase vypadat jako nová, věřili by jste? Pokud razíte názor, že kabátku vaší nemovitosti pomůže jen rozsáhlá rekonstrukce, máme pro vás dobrou zprávu. Díky moderním technologiím lze vyčistit takřka všechny nečistoty, a to včetně graffiti. K těm nejúčinnějším patří tryskání pískem neboli pískování. Tato metoda se vyznačuje jedinečným poměrem efektivity a šetrnosti.

Vyčistit fasádu není snadné a pro laika často nemožné. V případě rozsáhlého a hlubokého znečištění nepomáhají klasické čistící prostředky, ale ani parní čističe a podobná technika. Pískování fasády však vždy vede k perfektnímu výsledku. Kromě toho nachází využití při jiných aplikacích, například při odstraňování starých omítek a nátěrů, tryskání dřeva, a dokonce i ocelových konstrukcí.

Pro kvalifikované odborníky je vyčištění fasády či jakéhokoliv jiného povrchu každodenní rutinou. Poradí si s anorganickými nečistotami, s mikroorganismy i s barvou ze spreje. K předním specialistům v České republice patří Axiom Real.

Technici z firmy Axiom Real používají výkonné německé stroje TORBO. Technika umožňuje elektronické nastavení poměru abraziva (písku a vody), Což ve výsledku vede k minimalizaci prašnosti. Proto se pískování využívá i v rušnějších městských čtvrtích s vysokým výskytem osob.

Další výhoda systému spočívá v mobilitě. Přístroje nevyžadují nepřetržitý přístup k přípojkám vody a elektřiny, takže je mohou technici využívat i v exteriéru.

Tryskání pískem je natolik šetrné, že bylo schváleno památkovým úřadem jako jeden ze způsobů čištění historických objektů. Abrazivo přitom proudí rychlostí kolem 300 m/s, a to pod tlakem až 7 bar.

A protože fotografie videí z tisíce slov, podívejte se na fotogalerii realizovaných zakázek přímo na webu společnosti Axiom Real. Najdete zde také další informace o čištění fasády a ochranných fasádních nátěrech, jejichž aplikací se firma také zabývá.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.