Dovolte energii ve vaší ložnici proudit podle učení Feng Shui

Den co den se probouzíte unavení a otrávení, zase jste se nevyspali. Přemýšlíte, z jakého důvodu se každou noc probouzíte i přesto, že vás nic netrápí, k večeru se nepřejídáte a rozhodně nemáte ve zvyku dávat si před spánkem skleničku vína nebo něčeho tvrdšího? Na vině může být špatné uspořádání nábytku, které brání proudit harmonické energii čchi, jak je nazývána podle čínského učení Feng Shui. Toto učení nabádá ke správnému rozmístění nejen nábytku, ale i k umístění ložnice v domě či bytě. Jakých zásad je dobré se držet?

Umístění ložnice

Pokud se chystáte do nového bydlení anebo budete stavět nový dům, je možné si samotné umístění ložnice dopodrobna naplánovat. Pokud to však možné není, pokuste se, aby se alespoň vaše ložnice nacházela v dostatečné vzdálenosti od vstupních dveří. Dále je vhodné, pokud je tato místnost vzdálena od očistné koupelny a také toalety.

Rozmístění nábytku a používané materiály

Podle Feng Šuej je doporučováno, abyste pro výbavu ložnice používali kvalitní masivní dřevo, především však pro postel. Ta by měla být skutečně bytelná a bezpečná, navíc byste ji měli umístit čelem k pevné zdi tak, aby byla co nejvíce chráněna hlava. Pod postelí, i když to láká, by se neměly nacházet žádné úložné prostory právě z toho důvodu, aby byl umožněn průchod dobrým energiím. V neposlední řadě by měla být umístěna na severojižní ose nohama ke dveřím.

Ložnice podle Feng Shui by dále měla obsahovat doplňky v páru. To znamená, že je velmi důležité, aby byl prostor po obou bocích postele, přičemž na každou z nich přijde noční stolek. V páru by měly být také obrázky (ty umístěte kdekoliv kromě místa nad hlavou postele) a jiné doplňky. Důvod je jednoduchý – doplňky v páru podporují partnerskou dualitu. Pokud momentálně partnera nemáte, měla by vám právě tato párovost doplňků přitáhnout ideální polovičku, stvořenou přímo pro vás.

Barvy

Kromě použitých materiálů, rozmístění a duality je Feng Shui ložnice také vybavena vhodnými barvami, které podporují proudění energie čchi a navozují tu správnou odpočinkovou atmosféru. Hlavní barvy do ložnice podle Feng Shui jsou přírodní hnědá, krémová, případně také bílá. Doplňkovými barvami jsou pak smaragdově zelená a královsky modrá, okořenit prostor je možné také různými odstíny červené, s jejich množstvím však zacházejte podobně jako s šafránem v kuchyni.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.