Chcete za dlouhých zimních večerů tvořit krásné věci? Pořiďte si duhová klubíčka a pomůcky na pletení

Zima je v plném proudu a jaro ještě zdaleka neklepe na dveře. Kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru mají neočkovaní obyvatelé Česka, kteří v posledních 180 dnech neprodělali onemocnění, omezený přístup k donedávna běžným aktivitám, kterým se během tohoto ročního období obvykle věnují. Mnohé z těch, kteří disponují potřebným certifikátem, zase odrazuje nutnost nosit respirátor, řada kulturních akcí navíc byla zrušena. Na trávení veškerého volného času v přírodě je pro většinu lidí příliš velká zima. Nezbývá tedy, než si najít záliby, které se dají provozovat i doma.

Ruční práce zažívají opravdovou renesanci. Pomůcky na pletení navíc zaberou jen minimum prostoru

Pletení bylo oblíbenou zábavou našich babiček a prababiček. V době komunismu, kdy nebylo snadné sehnat originální módní oblečení, dokázaly mnohé z nich vyčarovat z několika barevných klubíček dokonalé svetry, šály a čepice, ty opravdu zručné zvládly i hřejivé ponožky a rukavice. A ještě přitom zvládly sledovat oblíbené pořady v televizi! Se zrychlujícím se životním tempem a rozšiřováním sortimentu v obchodech tato dovednost v mladší generaci téměř vymizela. V poslední době se však zájem o pletení opět probouzí. Mnoho žen a dívek se do něj pouští s opravdovou chutí. Vyzkoušet ho můžete i vy! Pomůcky na pletení a klubíčka se vám pohodlně vejdou i do malé garsonky, jako pracovní místo vám bude stačit oblíbené křeslo.

Pletení vyplní volný čas a zlepší vaši motoriku i soustředění

Jakmile si osvojíte základní techniku, půjde vám pletení od ruky samo. Navíc si při něm skvěle procvičíte prsty a zdokonalíte jemnou motoriku. Odpočinete si po náročném dni v práci a pročistíte si hlavu. Po čase také zjistíte, že se zlepšuje vaše schopnost koncentrace. Odměnou vám navíc budou nádherné výrobky. Pokud si pořídíte duhová klubíčka, bude každý kousek jedinečný originál.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.