Chcete krásnou, cenově zajímavou, a přitom odolnou podlahu? Jděte do vinylu

Pokud máte v plánu stavbu nového domu, nebo se chystáte na kompletní bytovou rekonstrukci, určitě už přemýšlíte i o podlahách. Vzhledem k tomu, že si dnes můžete zvolit z opravdu širokého spektra podloží, nejedná se o snadnou volbu. Je však možné ji trochu zjednodušit. Prostě nepřemýšlejte a berte vinylové podlahy.

Není to linoleum

Pamětníci jistě dobře vědí, jak vypadalo linoleum a kolik starostí s ním bylo. A řeč není pouze o pokládce, ale i o vzhledu a kvalitě. Nejednalo se o nic extra, i když v dobách minulých zase tak velký výběr jako v současnosti nebyl, takže to mnohdy byla ta nejlepší volba.

Problém je, že hodně lidí si linoleum spojuje s vinylovými podlahami, což není příliš férové srovnání. Moderní vinyl je po všech stránkách lepší. Snadno se udržuje, hodně vydrží a v případě vinylové podlahy click se i docela dobře pokládá.

Jedná se v podstatě o stejný princip, jako je u dřevěných plovoucích podlah. Ty je také možné pokládat spojováním jednotlivých dílců k sobě. Díky tomuto řešení není obvykle nutné ani zarovnávat zem. Pokládku navíc klidně zvládnete i svépomocí. Měli byste se však na to alespoň teoreticky připravit. Na internetu je naštěstí návodů habaděj.

Kam se nejvíce hodí?

Jak již bylo naznačeno výše, vinylové podlahy jsou velice odolné, a to nejen proti mechanickému poškození, ale také proti vodě. Hodí se tak hlavně do koupelny, na toaletu a také do kuchyně. Zkrátka tam, kde hrozí časté nebezpečí rozlití tekutin.

Jsou vizuálně zajímavé

Klidně můžete použít vinyl místo keramické dlažby. Po kvalitativní stránce nepoznáte rozdíl. To samé se však dá říci i o stránce vizuální.

Podlahy z vinylu jsou mimo jiné populární i pro své vizuální kvality. Standardně se prodávají v desítkách až stovkách odstínů a dekorů, takže nemusíte mít obavy o dostatečně bohatý výběr.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.