Chátrající půdní prostory se stále častěji mění na atraktivní vestavby

Prodej půdních prostor je v posledních letech atraktivní téma. A to nejen pro zájemce o atraktivní bydlení s nezaměnitelnou atmosférou, ale také pro druhou skupinu lidí stojících na „opačné straně barikády“ – majitele nevyužitých půd a podkroví. Možná patříte do jedné či druhé skupiny i vy. Disponujete-li poměrně rozhlehlými prostory, ve kterých by se dalo po rekonstrukci bydlet, můžete na jejich prodeji vydělat slušnou částku. Případně půdu transformovat na vlastní bydlení s vytříbeným charakterem. Pro staré půdy existuje mnohem lepší využití než jako skladiště nepotřebných věcí a útočiště pro havěť všeho druhu.

S rekonstrukcí se neunáhlete a raději ji svěřte profesionálům

Půdní vestavby jsou v mnoha ohledech lepší než klasické bytové jednotky. Jenomže k dosažení perfektního výsledku je zapotřebí spousta práce a v neposlední řadě také investic. Pohráváte-li si s myšlenkou, že se pustíte do rekonstrukce svépomocí, zadržte. Bez předchozích zkušeností pravděpodobně utopíte spoustu peněz s nejistým koncem. Půdní prostory, vyžadují odborný přístup, a proto se vyplatí spolupracovat s odborníky. Ti se postarají o stavební práce, ale také všechny související úkony jako vyklízení a administrativu. Nad některými staršími domy drží ochranou ruku památkáři a vyřizování příslušných formalit není snadné.

Přesto se nenechte odradit. Ať už vám jde o prodej nebo koupi, pomohou vám specialisté ze společnosti Půdy real s.r.o. Na trhu působí již více než 10 let a klientům se věnuje velmi individuálně.

pudni-vestavby

Vaše nevyužitá půda se změní k nepoznání

Nevyužité a chátrající půdní prostory pro mnoho majitelů činžovních domů představují přítěž, které by se nejraději zbavili. I v tomto ohledu se vyplatí kontaktovat společnost Půdy real s.r.o. a dohodnout se s ním na tzv. nefinančním plnění. To má v praxi podobu oboustranně výhodné nabídky, kdy majitel přenechá půdu kupci a ten zajistí rekonstrukci domu.

Obrátíte-li se s požadavkem nefinančního plnění na Půdy real s.r.o., vašemu domu se dostane důkladné peče. Dle potřeby proběhne oprava střechy, realizace nové fasády, výměna elektrorozvodů, rekonstrukce společných prostor a další stavební úpravy vedoucí ke zlepšení stavu objektu. Nebudete se muset starat o nic, nový majitel půdy vyřeší stavební práce, úklid, administrativu a dokumentaci.

A proč byste svou půdu měli jen tak někomu „darovat“? Z jednoho prostého důvodu – nebudete muset vynakládat vysoké investice do rekonstrukce domu. Ve finále hodnota domu stoupne, zbavíte se chátrajícího podkroví a zlepší se životní úroveň nájemníků-

Celý proces dostanou na starost dceřinné společnosti – nebude tak hrozit riziko fušersky odvedené práce neznámou stavební firmou.

pudy-praha

Proč si pořídit bydlení na bývalé půdě?

A teď z druhé strany. Půdní prostory nemáte a naopak toužíte po nevšední domácnosti. I v tomto ohledu se vyplatí spolupracovat se společností Půdy real s.r.o., která zajišťuje prodej půdních prostor. V aktuálním portfoliu narazíte na perfektně zrekonstruované bytové jednotky v Praze. Odpovídají vysokým požadavkům náročných klientů a předpokládáme, že obstojí i u vás.

Pokud se stále nemůžete rozhodnout, přečtěte si následující přehled výhod. A protože nic není bez chybičky, neodpustili jsme si také drobná negativa.

Proč se (ne)přestěhovat do půdního bytu?

Hlavní výhody půdních bytů jsme již zmínili výše. Nabízí členité dispozice a atypická zákoutí, které umocňuje přítomnost sloupů a dřevěných trámů. Nic z toho v klasické bytové jednotce nenajdete. A natrefíte-li na půdní byt s velkým balkonem nebo terasou, budete se moct kochat pohledem na čarokrásné panorama města na čerstvém vzduchu. Co se týče pořizovací ceny, jsou více než přijatelné. Často dokonce srovnatelné nebo nižší než u běžného bytu.

Jako negativum lze považovat vyšší energetickou náročnost u půdních bytů s vyššími stropy a většími dispozicemi. Záleží však na tom, zda stavební firma rekonstrukci „neodflákne“.

Spoustu dalších informací najdete na webových stránkách společnosti Půdy real s.r.o. na www.pudypraha.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.