Čalouníků je zoufale málo. Na trhu se určitě uplatníte!

Máte dost katalogového nábytku a zatoužili jste po originalitě? Obraťte se na mistra čalouníka. Že žádného neznáte a netušíte, zda ve vašem okolí někdo takový působí? Není divu, jde o velmi nedostatkovou profesi. Většina zručných čalouníků navíc klasické zakázky odmítá, protože se specializují na renovaci a historických kousků.

Čalouníkem se může stát každý, ale…

Jste šikovní a máte dostatek finančních prostředků na potřebné vybavení? Přidejte k tomu pořádnou porci trpělivosti a můžete se pustit do výroby vlastního nábytku, a to nejen pro vlastní potřebu. Pokud se ve výrobě zdokonalíte natolik, že o váš nábytek projeví zájem i lidé z vašeho okolí, případně se ho rozhodnete nabízet např. přes internet, bude vám k tomu stačit volná živnost.

Na druhou stranu se neobejdete bez specializovaných šicích a prošívacích strojů a znalostí materiálů. Zároveň je vhodné i členství v Cechu čalouníků a dekoratérů, které mimo jiné organizuje školení a přednášky. Například na téma posledních poznatků z oblasti ergonomie. Bez těchto znalostí se totiž dobrý čalouník rozhodně neobejde.

Bůh žehnej YouTube

Že jste se čalouníkem nevyučili a nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by vás naučil základy, natož pokročilé techniky? Nevadí. Stačí, když umíte anglicky. Zabrousíte-li na největší světový videoserver Youtube, naskytne se vám nevídaná podívaná. Zadejte klíčová slova jako „upholstery for beginners“, „upholstery techniques“ a zkoukněte videa od zkušených čalouníků. Naučíte se konkrétní postupy a různé vychytávky, se kterými budete schopno vytvořit vlastní nábytek. Zřejmě se nevyhnete přešlapů a omylů, ale ne nadarmo se říká „cvičení dělá místra“.

A kde seženete kvalitní molitanové desky, potahové látky, koženky metráž a další čalounické potřeby a materiály? Třeba u specializovaného prodejce na calounickymaterial.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.