5 kroků k vysněné sedací soupravě

Pokud nepatříte k zastáncům sezení na zemi, jistě nedáte dopustit na pohodlí svého gauče. Anebo jste snad došli j závěru, že už vám naopak vůbec nevyhovuje a je nejvyšší čas ho nahradit novým kouskem? Možná vám jde hlava kolem z bohaté nabídky nábytku a netušíte, po jaké sedací soupravě sáhnout. Následujte těchto 5 kroků a garantujeme vám, že vaše budoucí sedačka bude stát za to.

1. Zamyslete se nad počtem míst

Otázka č. 1 zní – v kolika lidech se běžně scházíte v obývacím pokoji? Vícečlenná rodina potřebuje sedací soupravu s odpovídajícím počtem míst. Na druhou stranu je celkem zbytečné investovat do sedačky, na které by se uvelebila celá fotbalová jedenáctka, pokud jste doma věčně sami nebo jen s partnerem.

2. Zvolte vhodný tvar a typ

Na tvaru sedací soupravy záleží více, než si většina lidí myslí. Velká sedací souprava do U se bude vyjímat spíše v prostornějším interiéru a nikoliv v pidiobýváčku, kde není místa nazbyt. Jistě chápete, kam tím míříme.

Zároveň se budete moct rozhodnout pro sedací soupravu rozkládací – mohla by se vám hodit v momentě, kdy se u vás hosté rozhodnou přespat. Případně jejím prostřednictvím můžete vyřešit absenci vlastní postele. Obýváte-li menší byt bez ložnice, rozkládací sedačka vám přijde vhod.

3. Rozhodněte se pro správný materiál

Na výběr materiálu lze pohlížet ze tří hledisek. Prvním je čistě pocitové – zvolíte materiál, který je vám příjemný na dotek. Na druhou stranu není od věci přemýšlet prakticky – snadné čištění a údržba rozhodně nejsou špatné vlastnosti… A co se týče třetího hlediska – kvality, logicky platí, že kdo si připlatí, bude se ze sedací soupravy radovat mnohem déle.

4. Vyberte stylovou barvu

Co si budeme namlouvat – v případě sedací soupravy hraje barva důležitou roli. Tip na konkrétní odstín však nedostanete. Měli byste se rozhodnout na základě svého vkusu a celkového sladění interiéru. Zda sedací soupravou doplníte stávající zařízení, nebo z ní naopak uděláte dominantu, je na vás.

5. Nákup u solidního prodejce

Výběr prodejce nepodceňujte a poohlédněte se po sedací soupravě tam, kde pro vás zajistí výnos do patra a vizuální kontrolu při předání. Hodit se vám může i nadstandardní záruka a odborné poradenství. To vše najdete například v zavedeném e-shopu s nábytkem dona-shop.cz., který se těší vynikajícímu hodnocení ze strany spokojených zákazníků.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.