Betonové žumpy mají hned několik předností

Pokud plánujete stavbu rodinného domu na pozemku bez veřejné kanalizace, nabízí se vám hned několik alternativních řešení. Odpadní voda se nesmí vypouštět do volné přírody, a proto se jako jedna z možností pro její odvod nabízí betonová žumpa. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké má přednosti.

V současné době jsou k dostání betonové žumpy, které mají mnohem lepší vlastnosti, než tomu bylo v minulosti. Vyznačují se přijatelnou cenou, a to především v porovnání s domácí čističkou odpadních vod.

Betonové jímky v mnoha velikostech

Sehnat se dají žumpy v několika velikostech, takže si přijdete na své, ať už hledáte variantu pro rekreační objekt, nebo pro trvale obyvatelný rodinný dům. Betonové jímky jsou tedy v jednotkách i desítkách metrech krychlových. Před pořízením konkrétního modelu je nezbytné si ujasnit, kolik lidí nemovitost obývá a jak často je objekt využíván. Jestliže si nevíte s výběrem rady, nechejte si vždy poradit přímo od dodavatele žumpy.

Kvalita na prvním místě

Beton je vysoce odolný materiál, jenž se používá od pradávna. Vyznačuje se tedy nejen vysokou odolností, ale i nepropustností, dlouhou životností a nízkou cenou. Zakoupit se tak dají i poměrně levné jímky.

Co se instalace týče, nejedná se o nic složitého. Připraví se montážní jáma, do které se hermeticky uzavřená nádoba vloží. Poté se žumpa napojí na vývod odpadní vody a je hotovo. Vy se nemusíte v podstatě o nic starat, i když některé firmy chtějí připravit montážní jámu, ale vše je jen o domluvě.

Stačí do vyhledávače zadat například betonové jímky Ostrava a hned se vám zobrazí několik realizačních firem. V Ostravě a okolí působí společnost Žumpy – STAV s.r.o., která má v nabídce kromě jiného i jímky na dešťovou vodu, betonové šachty a různé příslušenství.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.