Tvar sedačky volte uvážlivě. Víme, čím se řídit!
Sedačka musí především lahodit oku! Anebo ne? Vzhled sedací soupravy je samozřejmě důležitý, ale podstatná jsou i jiná kritéria. Zejména její tvar. Pokud do interiéru nezapadne, je úplně jedno, že jde ruku v ruce s nejnovějšími trendy. A proto vybírejte s rozvahou, protože jedině tak budete se svým novým sedacím nábytkem spokojeni bez výhrad.
Jak začít? Ještě než se pustíte do výběru konkrétního kusu, pečlivě změřte rozměry obývacího pokoje a rozmyslete si, kde sedací soupravu umístíte. V podstatě jde o stejný proces jako při výběru postele z masivu či jiného „centrálního“ nábytku, který by měl jít do dané místnosti jako první.
Skvělou pomůckou je nákres, do kterého si přesném poměru zasadíte všechny jednotlivé kusy nábytku. Vystřihněte si je a zahrajte si nábytkářský tetris. Bude vám hned jasnější, jaký tvar sedačky je (ne)vhodný a jaké (ne)může mít rozměry.
Máte menší obývací pokoj? Pořiďte si rohovou
Do místnosti menších rozměrů jsou jako stvořené sedací soupravy rohového typu. Kromě toho, že nabízí mnohem více prostoru k sezení než dvou či trojsedačky, je variabilní z hlediska umístění. Je jen na vás, zda ji použijete jako výplň jednoho rohu místnosti, nebo ji umístíte do prostoru a doplníte taburetem. V obou případech bude vypadat dobře.
Relaxační zónu vytvoříte „účkem“
Sníte o velké sedací soupravě, která obývací pokoje obepne a vytvoří úžasnou oázu pro odpočinek? Sedačky ve tvaru U sice nejsou vhodné do mikrointeriérů, ovšem kompaktnější modely najdou místo i v menším obývacím pokoji. Respektive za předpokladu, že zvolíte takovou, která má jedno rameno kratší a umístíte ji do rohu místnosti.
Co dodat závěrem? Nezapomeňte, že „méně je více“ – sedací souprava nesmí ve vašem obývacím pokoji překážet a ubírat mu na vzdušnosti. Přeplněný obývák nebude nikdy útulný – raději proto volte menší sedačku a doplňte ji křeslem.