„Zázračná“ anhydritová podlaha – v čem je lepší než betonová?

Čeká vás rekonstrukce domu, a to rovnou „totální“? Anebo se chystáte stavět a rozhodli jste se pro montáž podlahového vytápění? Případně vybíráte podlahu vhodnou do komerčních prostor? Ve všech případech by mohl být ideálním řešením anhydrit. Ještě jste o něm neslyšeli, nebo jen netušíte, v čem se liší od betonu? Podrobnosti o „materiálu“ budoucnosti, jak se anhydritu často přezdívá, najdete v tomto článku.

Žádná novinka, ale prověřený materiál

Ačkoliv anhydritu trvalo, než se začal hojně využívat při stavbě rodinných domů, ve stavitelství našel uplatnění již před mnoha lety, a to v komerčním sektoru. Anhydritové podlahy se běžně označují jako „lité“ či „sádrové“. Základem směsi je síran vápenatý, voda, písek a několik dalších přísad. V praxi pak vlastnosti závisí na složení konkrétního samonivelačního potěru. Skvělou volbou je například anhydritový samonivelační potěr Anhyfast 20,30 Mpa od Anhypodlahy s.r.o.

Kdy anhydritová podlaha zastoupí podlahu z betonu?

Lité podlahy z anhydritu jsou považovány za nástupce klasických betonových podlah, protože umožňují perfektní rozprostření – vzniká hladký, rovný a velmi pevný povrch bez dilatačních spár, na který lze položit libovolný druh podlahové krytiny.

Výhodná je i samotná aplikace – oproti betonáži není fyzicky náročná a realizace trvá podstatně kratší dobu. V průměrně velkém rodinném domě je možné podlahy udělat za den. A den na to je možné po podlaze chodit. Zatížit ji lze po cca 4-5 dnech.

Díky homogennímu složení směs vytváří podlahu, která má ve všech místech stejnou hustotu. Proto se prohřívá rovnoměrně a je jako stvořená pro podlahové vytápění.

A co ještě je na anhydritové podlaze skvělé? Pokládka je čistá a nemusí se po ní uklízet prach a další nečistoty.

Chcete se o anhydritových podlahách dozvědět více? Informace najdete na anhypodlahy.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.