Výhody a nevýhody sušičky na prádlo: Vše, co byste o ní měli vědět, než si ji (ne)pořídíte

Bez pračky nedáme ani ránu, o praní na valše nechce moderní hospodyňka ani slyšet. Ale přítomnost sušičky? Když není po ruce, nic se neděje – prádlo jsme si zvykli věšet tradičním způsobem, tak proč utrácet za další spotřebič, který by možná v domácnosti jen překážel… Alespoň si to myslí lidé, jež výhody sušičky na prádlo doposud nepoznali na vlastí kůži. Představíme vám je v tomto článku, a navrch přidáme i negativa.

​Proč si sušičku na prádlo konečně pořídit?

Věšení prádla je časově náročné. A ještě déle trvá, než uschne. V průběhu sušení se z něj do okolního prostředí dostává enormní množství vlhkosti, což může v některých domácnostech zapříčinit vznik plísně.

Na sušičce je skvělé, že ji lze použít kdykoliv. Vždy prádlo bez reptání vysuší a nezáleží přitom na počasí, teplotě a vlhkosti vzduchu a dalších aspektech. Nefunguje jen při výpadku elektřiny, ovšem s tím se potýkáme jednou za uherský rok. Závislost na elektrické síti tak nelze považovat za skutečnou nevýhodu.

Jednou z největších výhod, které sušička nabízí, je velmi rychlé usušení prádla. S výjimkou některých materiálů lze oblečení uvést do stavu vhodného pro nošení opravdu velmi rychle. Po vytažení je navíc voňavé, měkké a nemusí se žehlit.

Pokud bytostně nesnášíte žmolky, budete si se sušičkou rozumět o to víc. Právě díky ní se jich zbavíte natrvalo.

​Jaké má sušička na prádlo nevýhody?

Pokud si sušičku na prádlo pořídíte, budete pro ni muset vyhradit zhruba stejně velkou plochu jako pro pračku. Ale můžete použít i tzv. mezikus a postavit sušičku na pračku. Spojovací díl zajistí bezpečné postavení spotřebičů na sebe a zabrání jejich poškození.

Jedinou skutečnou nevýhodou sušičky na prádlo tak zůstávají peníze, a to nejen za spotřebovanou elektřinu, ale také nezanedbatelné vstupní náklady. Prádelní šňůra stojí pár korun, sušička začíná na částce kolem pěti tisíc a může se vyšplhat až na násobek dané částky. Ušetřit můžete nákupem staršího kousku v bazaru – anebo se zaměřit na sortiment tzv. druhé jakosti.

U sušičky, stejně jako u pračky druhá jakost znamená, že zboží bylo např. vystaveno na prodejně, má poškozený obal nebo méně závažné kosmetické nedostatky. Cenovka je díky tomu snížena až o desítky procent, přičemž záruka zůstává zachována.

Jak sušičky na prádlo, tak pračky a další spotřebiče druhé jakosti najdete v eshopu diskontni-nakupy.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.