Venkovní žaluzie a předokenní rolety – elegantní krotitelé slunenčních paprsků mají i další funkce

Nevhodně orientovaný interiér vám může v kombinaci s ostrými slunečními paprsky pěkně potrápit. Pokud nejste spokojeni se stávajícím stínícím systémem v podobě klasických interiérových žaluzií a toužíte po něčem exkluzivnějším, máme pro vás perfektní tip. Nabídka stínících systému čítá i mnohem zajímavější prvky, které mají i další praktické funkce. Představíme vám výhody venkovních žaluzií a venkovních rolet v celé jejich kráse!

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie patří mezi vůbec nejpoužívanější exteriérové stínící prvky a jejich největší předností je možnost plynulé regulace přirozeného osvětlení. Lamely zachytí nepříjemné sluneční paprsky a ochrání vás před UV zářením. Lze je naklopit do libovolného úhlu a zamezit tak slunečním odleskům. Vaše oči se nebudou namáhat a ochráníte nábytek a další interiérové prvky před vyblednutím. Navíc dokáží ovlivnit tepelné klima v interiéru – v průběhu letních měsíců zabraňuje nadměrnému přehřívání a sníží tak náklady na provoz klimatizace.

Není to tak dávno, kdy byly venkovní žaluzie doménou kanceláří a komerčních budov, ale dnes jsou hojně využívané i v běžných domácnostech. Lidé si zamilovali jejich elegantní vzhled a variabilitu – můžete si vybrat libovolnou barevnou variantu a sladit lamely se zbytkem domu. Využijete je však také na terase, verandě nebo v altánku. Lamely jsou dostatečně kvalitní na to, aby odolaly rozmarům počasí.

Velmi praktické je elektrické ovládání a automatické režimy, na základě kterých se lamely samy přizpůsobí aktuálnímu počasí. Díky větrné automatice se žaluzie samy vytáhnou v momentě, kdy by je příliš prudký vítr mohl poškodit.

Venkovni zaluzie 2

Předokenní rolety

Také předokenní rolety patří mezi exteriérové stínící systémy, které vám nabídnou hned několik užitečných funkcí. Jejich prioritou je samozřejmě ochrana před slunečními paprsky, ale zároveň slouží jako tepelná a hluková bariéra. Pokud vás ruší příliš hlasitý hluk z ulice, budete si moct konečně v klidu vychutnat domácí relaxaci. Systém předokenních rolet totiž sníží hladinu hluku až o 7 db!

Zmínili jsme, že díky předokenním roletám ušetříte, ale neprozradili jsme vám kolik. Nebudeme vás dlouho trápit – hliníkové lamely s výplní z termoizolační pěny zachrání až 70 % energie, která by okny unikla. Ročně jde o vyšší tisíce korun. V létě zase ušetříte za klimatizaci.

Pokračujeme dále. Venkovní rolety totiž slouží také jako bezpečnostní prvek (stačí zvolit pevné lamely z extrudovaného hliníku), který ochrání vaše soukromí i majetek. Pevným roletám samozřejmě neublíží ani prudký přívalový déšť či vichřice.

Podobně jako venkovní žaluzie, také předokenní rolety budou vašemu bydlení slušet. Můžete si vybrat nejen barvu lamel, ale také barvu schránky s vodícími lištami. V případě kvalitní povrchové úpravy vydrží rolety velmi dlouho jako nové.

Co se týče ovládání, opět si budete moct vybrat mezi ručním nebo elektrickým pohonem, díky kterém budete moct manipulovat i s několika systémy zároveň. Jediným stiskem tlačítka můžete regulovat lamely u všech rolet v domě…

Rolety

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *