Solární systémy na ohřev vody a přitápění: Snižují náklady a vedou k energetické nezávislosti

Hledáte způsob, jak dostupnou cestou, a přitom velmi efektivně snížit výdaje za energie? Toužíte po alespoň částečné energetické nezávislosti? Začali jste brát ohled na životní prostředí a nechcete jej nadále zatěžovat emisemi, jako doposud? Pokud jste na některou z otázek odpověděli kladně, pak je pro vás systém pro solární pro ohřev vody a částečné vytápění správnou volbou. Prozradíme vám obecné výhody i tipy na konkrétní řešení.

Výhody investice do solárního systému

Změnou dodavatele energie ušetříte (v lepším případě) několik tisícovek, se solárním systémem cca 50 – 65 % při ohřevu vody a dalších 20 – 50 % při přitápění. Solární systémy lze kombinovat se všemi typy vytápění (ideální, „čistou“ kombinaci pak představuje solární ohřev a tepelné čerpadlo) a často se využívá i při ohřevu bazénové vody, čímž lze významně prodloužit koupací sezónu a zvýšit celkový komfort.

Popularita sluneční energie roste ze tří hlavních důvodů. Je nevyčerpatelná, zřízení systému je díky možnosti čerpání státní dotace na solární systémy Nová zelená úsporám (ve výši až 50 000 Kč) mnohem dostupnější než v minulosti, a navíc jde o velmi spolehlivé řešení. Moderní koncepce na bázi měděných materiálů umožňuje takřka nepřetržitý provoz, aniž by došlo k rychlému opotřebení.

Prověřený solární systém SOL

Za kvalitu solárních kolektorů SOL hovoří certifikace „SOLAR KEYMARK“, ocenění německou pracovní stanicí SferaTec a konečně i prodloužená záruka na 15 let.

Trubicové řešení kolektorů SOL umožňuje provoz i v momentě, kdy mají sluneční paprsky relativně vysoký odklon a díky vysokoefektivní vrstvě kolektoru umístěné ve vakuové trubici lze ohřívat vodu i za oblačného počasí. Dalším benefitem je nízká hmotnost, a tedy minimální zátěž střešní konstrukce. Obsluha a údržba jsou naprosto nenáročné. Podrobnosti najdete na vytapimeusporne.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.