Máte rádi grilování? Pořiďte si zahradní kuchyni

Stále více párů i velkých rodin si během měsíců, kdy se dá čas trávit venku, připravuje jídlo na grilu. Dříve šlo spíš jen o jednorázové akce např. jednou za dva týdny, ale jak jde doba dál, grily a chutná jídla z nich si připravujeme stále víc. Možná za to mohou i televizní pořady o vaření, v nichž se to grilováním jen hemží. Pokud máte rádi přípravu jídla a jeho jedení venku, zamilujete si zahradní kuchyni.

Vyberte si vybavení plně dle svých představ

Nechali jste si navrhnout kuchyni v interiéru a jste s ní nadevše spokojeni? Tak to vám může být velkou inspirací, jak zařídit i tu venkovní. Je tam sice pár rozdílů, na které je potřeba myslet, ale i kdybyste na ně zapomněli, „narazíte“ na ně při kupování spotřebičů.

V zahradní kuchyni by neměl chybět vestavný gril, lednička, potřeba je myslet i na skříňku, do níž uložíte velkou propanbutanovou láhev, pokud gril nebude napojen na pevný přívod plynu. Samozřejmostí je také skříňka s dřezem. Aby vám nechyběl prostor k přípravě, je dobré mít alespoň 80 cm prostou na vrchní desce linky, abyste mohli pohodlně krájet, obalovat, míchat a podobně.

Jestliže vám prostoru příliš nezbývá, řešením jsou vysunovací desky, jež lze vysunout ven do prostoru zpod hlavní pracovní desky. Pomoci vyřešit potíž s odkládacím místem mohou i příruční stolky či jiné odkládací místa, jež si na chvíli přisunete k ruce.

Design venkovní kuchyně

Aby se vám v zahradní kuchyni dobře pracovalo, měla by se vám také líbit. Tento typ kuchyní můžete koupit jako malou skládačku, kdy zvolíte jednu z typových sestav, anebo si ji složíte na míru z jednotlivých kusů nábytku. Společnosti, které venkovní kuchyně vyrábí, si samy zajistí zaměření, výrobu, ale i dovoz a montáž.

Určitě si vyberete i z materiálů, jež se pro výrobu venkovních kuchyní používají. Nechybí oblíbený masiv, ušlechtilá nerezová ocel, ale také levnější varianty jako třeba překližka. Skříňky pro propanbutanové láhve budou bez polic uvnitř, rozměrnější nádobí či nářadí můžete uložit do vyšších šuplíků nebo polic.

Výrobce sám vám určitě poradí, pokud si nebudete jisti, jak kuchyni složit. Pokud mu sdělíte, co vše si přejete v kuchyni používat a dělat, určitě vám doporučí její velikost i rozložení jednotlivých skříně.

Cena zahradní kuchyně

Zajímá vás, kolik by vás zahradní kuchyně stála? Na to nelze odpovědět plošně, každý má jiné představy o jejích rozměrech i druhu nábytku nebo kvalitě spotřebičů. Např. vestavný gril, jež jsou kvalitní, koupíte od 25 000 Kč až do 150 000 Kč. Stejné je to s nábytkem.

Jestliže se pro venkovní kuchyni rozhodnete, jistě nebudete litovat. Nejenže budete trávit čas na čerstvém vzduchu obklopeni rodinou nebo přáteli, ale pokrmy budou chutné a zdravé.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.