Jakou tiskárnu na doma? Je lepší laser, nebo inkoust?

Bez tiskárny se v dnešní době neobejde téměř žádná domácnost, a to dokonce ani ta, která preferuje zero-waste a snaží se většinu dokumentů uchovávat v elektronické podobě. Důvod je prostý – čas od času zkrátka potřebujeme vytisknout něco hmatatelného. Ale co když doma tiskárnu nemáte, případně máte, ale cítíte, že nevyhovuje vašim potřebám či dosluhuje?

Pokud se nemůžete rozhodnout mezi laserovou a inkoustovou variantou, pak jsou následující řádky určeny právě pro vás. Prozradíme vám, jakou tiskárnu zvolit na doma. Nemějte z toho strach – je to jednodušší než vybírat notebooky.

Jak začít? Nejdříve zapomeňte na vše, co jste si o tiskárnách četli v minulosti. Některá tvrzení totiž dávno neplatí. Sortiment laserových i inkoustových tiskáren prochází průběžnou modernizací a moderní zařízení nabízí spoustu výhod, o kterých si mohli před lety uživatelé nechat zdát.

V minulosti spousta lidí volila laserové tiskárny především z důvodu obavy zasychání inkoustu u inkoustových tiskáren. U většiny současných zařízení již takové problémy nehrozí. Přesto je vhodné jednou za čas (např. co dva až tři měsíce) uvést tiskárnu do provozu a něco vytisknout. Laserové tonery mohou být neaktivní třeba rok.

Zaměřme se však na výhody jednotlivých variant:

Inkoustové tiskárny jsou všestrannými pomocníky a v případě menšího objemu tisku nabízí přijatelné provozní náklady. Navíc jsou cenově dostupnější než laserové tiskárny a mají kompaktnější rozměry. Imponovat by vám mohlo i to, že se hodí pro tisk fotografií.

Laserové tiskárny jsou dražší, ovšem výhodnější při velkém objemu tisku. Mají větší rozměry, nejsou vhodné pro tisk fotografií, ale oproti tomu tisknou velmi rychle. Jsou proto dobrou volbou do kanceláří a domácích pracoven, kde se převážně tisknou spíše černobílé dokumenty.

Resumé? Většina domácností volí inkoustovou tiskárnu, na které lze tisknout prakticky cokoliv – pokud však hledáte pomocníka pro každodenní tisk dokumentů, raději volte laserovou tiskárnu.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.