Jak pracovat z domu a zároveň se prezentovat na úrovni?

Neřešit tak nepříjemný zvuk budíku, který s pořádným předstihem upozorňuje na to, že se za chvíli budete muset vydat do kanceláře na druhou stranu města… Také sníte o tom, že jednoho dne vstanete až ve chvíli, kdy se vám zlíbí a do práce vykročíte v županu? V tom případě přestaňte snít a přejděte na home office. Pokud vám charakter vašeho zaměstnání umožňuje práci z domova, navrhněte svému zaměstnavateli alespoň částečnou práci z domova. A pokud podnikáte online, je volba místa výkonu práce více méně na vás.

Práce doma je efektivnější a ekonomičtější

Home office má oproti práci v kanceláři spoustu podstatných výhod. Doma je práce mnohem intenzivnější a produktivnější, protože vás nebudou rozptylovat kolegové a navíc se budete snažit podat lepší výkon, díky kterému budete mít úkoly mnohem rychleji hotové.

Pro začátek podnikání, kdy jde o maximální úsporu nákladů, je home office jako stvořená – vyhnete se vysokým nákladům za pronájem kanceláře, pohonné hmoty a ušetříte i na vybavení. Pracovní koutek můžete budovat postupně a v podstatě kdekoliv. Ideální je samozřejmě samostatná místnost, kterou si zařídíte podle svého vkusu. V prostředí, které si přizpůsobíte svým potřebám, se vám bude pracovat jedna radost.

Home office využívají „ajťácí“, ale také banky

O benefit v podobě home office je stále větší poptávka a jeho obliba stoupá napříč všemi obory. Nejvíce se samozřejmě využívá v oblasti IT, kde ho podle všeho využívá kolem 40 % profesionálů. Pozadu však nezůstává ani administrativa a bankovních. V Citibank pracuje částečně z domova 30 % zaměstnanců. Obrovská výhoda spočívá především v možnosti práce v libovolně stanovenou hodinu. A s tím samozřejmě souvisí také vysoká zodpovědnost a sebekázeň.

Podnikatelé se bez reprezentativní kanceláře neobejdou

A jak vyřešit případné schůzky s důležitými klienty a obchodními partnery? Pokud je nechcete přivítat v domácím prostředí, můžete problém vyřešit pomocí virtuální kanceláře. Kancelář na atraktivní adrese přeci jen udělá větší dojem než domácí pracovna, byť velmi stylově zařízená.

Virtuální kancelář je služba, která je spojena s tzv. virtuálním sídlem. Každá společnost musí mít v obchodním rejstříku uvedenou adresu a pokud nechcete uvádět vlastní bydliště, můžete si ji pronajmout ve větším městě (Praha, Brno, Ostrava… je to jen na vás). Mezi doplňkové služby patří mimo jiné také možnost občasného využívání moderně vybavené kanceláře a právě tam můžete pořádat obchodní jednání. Zde najdete další zajímavé informace o virtuálních kancelářích.

A jak může vaše home office vypadat v praxi? Možná vás inspirují následující fotografie…

Home Office - SettStudio.com

Foto: www.settstudio.com

Home Office - Jeffrey King Interiors

Foto: http://jeffreykinginteriors.com/

Home Office - Scheer & Co

Foto: www.scheer.co

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.