Chcete si doma zajistit soukromí a efektivní stínění? Vsaďte na screenové rolety!

Modernizace všemožných stínicích konstrukcí a prvků dala vzniknout tzv. screenovým roletám. Ty v sobě obsahují ty nejlepší vlastnosti z interiérové i venkovní stínící techniky. Dokonale chrání nejen vnitřní prostory vašeho domova, ale také samotná okna a prosklené plochy.

Vlastnosti screenových rolet

Klíčovou součástí screenových rolet je nepropustná textilie, tvořená skleněným či polyesterovým vláknem s potahovou vrstvou PVC. Díky tomuto složení mají své unikátní vlastnosti. Tato tkanina je schopna část slunečního světla odrazit, část pohltit a část propustit, díky čemuž nedochází k přehřívání interiéru.

Doma vám také zajistí dostatečné soukromí, a přesto zachovají výhled ven. Samotné rolety skvěle odolávají povětrnostním vlivům a nepříznivému počasí a hodí se proto pro interiér i exteriér. Je možné je ovládat manuálně či na elektrický pohon.

Exteriérové využití

Screenové rolety jsou typem exteriérového stínění, využívaného především pro administrativní budovy, ale v poslední době stále častěji i pro rodinné domy. Zastíníte s nimi malá i velká okna, balkony, terasy či pergoly.

Ostré slunce i prudký vítr může posezení na pergole či terase velice znepříjemnit. Screenové rolety se dají použít i pro zastínění terasy z boku a zároveň odolávají prudkému větru a slouží jako síť proti hmyzu.

Interiérové využití

Přestože screenové rolety jsou exteriérovým typem stínění, využívají se i v interiérech. Odkloní přímé sluneční paprsky, ale zároveň zachovají výhled do okolí. Jsou vhodné do bytů i kancelářských prostorů, protože stínícím materiálem je v podstatě síto, kterým světlo částečně prochází.

Při denním světle působí z venkovní strany jako zatemňující látková roleta, efekt je ale opačný v noci, kdy vevnitř svítíme umělým světlem. Do panelového domu, kde by okna vašeho bytu směřovala do oken sousedů, by možná byly vhodnější rolety den a noc, které představují kombinaci rolet a žaluzií.

Rolety v současné době představují nejen ochranný, ale také designový prvek, což dokazuje pestrá škála variant a provedení. Při jejich montáži ale raději vždy vsaďte na pomoc profesionálů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.