Střežte své soukromí a nedávejte zlodějům šanci!

Soukromí je jedna z nejvzácnějších věcí, které máme a měli bychom si ho střežit jako oko v hlavě. Pokud si nejste jistí, že je váš domov bezpečný, máte nejvyšší čas vše napravit. Nečekejte na to, až vás nezvaný návštěvník připraví o cennosti a nespoléhejte se ani na čtyřnohého hlídače. Stačí, aby mu zloděj hodil kus voňavé uzené kýty a rázem se obávaného trhače stane přítulný mazel. Vraťme se však ke zmíněnému zabezpečení. Alarmy dnes necháme stranou a zaměříme se na prvek, který většina z nás neprávem podceňuje – bezpečnostní dveře.

Způsobů, jak efektivně zabezpečit dům, je celá řada. Zloději jsou vynalézaví a nezastaví se téměř před ničím. Přesto se většinou nemusí příliš snažit a cestu do domu mají takříkajíc vydlážděnou. Chybí jen červený koberec.

Okna zabezpečíte mřížemi, ale pozdrží i bezpečnostní fólie

Ideální vstup představují staré dřevěné okenice a pokud se v dohledné době nechystáte k výměně, měli byste zvážit instalaci mříží. Ty představují nejen fyzickou zábranu, která vniknutí do objektu výrazně ztíží, ale také psychologickou bariéru. Potencionální zloděj si vloupání do domu, jehož okenice chrání mříže, minimálně rozmyslí. Na druhou stranu je pochopitelné, že zdaleka ne každému mříže vyhovují po estetické stránce, ale i to lze řešit pomocí bezpečnostní folie. Ta sice vniknutí nezabrání, ale opět pachatele zdrží a navíc vám bude užitečná i z jiného důvodu. Bezpečnostní folie zabrání náhodnému vysypání skla do interiéru, což ocení především rodiče.

Cesta do bytu nejčastěji vede přes dveře

Možná vás překvapí fakt, že drtivá většina zlodějů do objektu vstupuje dveřmi. Buďme však konkrétnější a ukažme si, jak by mohly (a měly) vaše nové vchodové dveře do bytu vypadat v praxi. Perfektním příkladem budiž české bezpečnostní dveře, které již od roku 1990 vyrábí společnost NEXT s.r.o.

NEXT vyrábí bezpečnostní dveře ve 3. a 4. bezpečnostní třídě a můžete od nich očekávat tyto vlastnosti:

  • žáruvzdornost (30 min.)
  • kouřotěsnost
  • vodotěsnost (třída 1A)
  • odolnost proti zatížení větrem (třída 1)
  • tepelná izolace U = 2,0
  • zvuková izolace (33 – 39 dB)

Z výše uvedené specifikace je zřejmé, že bezpečnostní dveře zabezpečí váš domov před zloději, ale také zvýší váš životní standard. Dveře 4. bezpečnostní třídy lze instalovat i do původních zárubní a pyšní se 21 jistícími body, integrovaným rozvorovým systémem, oboustranným celoplošným pancéřováním, tuhou ocelovou kostrou s rámem a žebrováním a speciálním plechem, který posiluje pancéřování v okolí zámku.

Pokud ve vás bezpečnostní dveře evokují představu bytelného, ale nevzhledného prvku, máme pro vás dobrou zprávu. Výrobce klade důraz na bezpečnost, ale také na design a nabízí množství povrchů (dýhované, laminové, h-dex, kazety z masivního dřeva, koženkové čalounění…) a pestré spektrum kování a speciálních prvků. Vaše nové bezpečnostní dveře tak mohou disponovat čtečkou otisků prstů, kamerovým kukátkem a dalšími hi-tech doplňky. Kompletní nabídku najdete na www.next.cz.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.