Zbavte se starostí se správou investičního bytu

PRAGUE, CZECH REP., JANUARY 13 2015: building for living

Inkasovat nájemné je prima do chvíle, než se v bytě něco rozbije, nájemníci dají výpověď nebo se z nich vyklubou neplatiči. Ozve se rozúčtování plateb za služby a energie, schůze SVJ, daňová přiznání, pojištění atd. Najednou má vlastník spousty práce, která ho nebaví, neorientuje se v ní a nemá na ni čas.

Chcete se spolehnout na měsíční příjem, i když nájemníci neplatí anebo se odstěhují? Na trhu je dostupná služba kompletní správy bytových jednotek s garantovaným nájmem, který budete inkasovat bez ohledu na to, zda je nemovitost obsazená, nebo nikoliv. „Profesionální správu jednotlivých bytů nabízíme jako jedna z mála realitních společností na českém trhu. Efektivně propojujeme realitní služby, poradenství, právní servis a technickou podporu. Každého nájemníka prověřujeme v registru dlužníků, čímž minimalizujeme riziko neplatičů či jinak problémových nájemníků. Pro klienty zajišťujeme i garantovaný příjem z nájmu,“ vysvětluje David Novotný, majitel a jednatel realitní společnosti Bohemian Estates.

Jak služba funguje

Profesionální správci za vás obstarají veškeré záležitosti související s pronájmem a správou bytu. Komunikaci s nájemníky, dodavateli energií, úřady či údržbáři převezme vaše osobní administrátorka. Vypustit z hlavy také můžete veškeré platnosti nájemních smluv a s předstihem vám odborníci také pomohou s novými nájemníky, aby byl váš byt stále obsazený. Pokud nebude, vy nic jako majitel neplatíte, je to na vrub správce.

V rámci správy bytových jednotek budeme hradit zálohy za služby a nájemníkům doručovat vyúčtování. Čistý zisk pošleme na váš účet. Přehled o tom, jak byt vydělává, získáte 24/7 v našem online systému. A na kolik vás taková služba přijde? „Účtujeme si deset procent z vybraného měsíčního nájemného. Služba si na sebe nejen vydělá, ale zvýší i váš čistý zisk ve srovnání s vlastní správou bytu. Úsporu času a starostí si nejlépe vyčíslíte sami,“ říká David Novotný.

Proč se vyplatí investovat do nemovitostí a profesionální správy

„Běžný průměrný výnos z pronájmu investičního bytu se pohybuje kolem 3–4 % ročně. Nemovitosti v námi spravovaném portfoliu dosahují výnosů až 7 % ročně díky tomu, že umíme vyhledat výjimečné investiční příležitosti a dosahujeme větší efektivity pronájmu a správy nemovitostí. Navíc se investice zhodnocuje časem. To znamená, že ji prodáte zpravidla dráž, než jste ji koupili. Proto dosahujeme celkového průměrného meziročního zhodnocení 9,7 % ročně,“ říká David Novotný z Bohemian Estates. Pokud přemýšlíte o investici do nemovitostí, měli byste se nejprve rozhodnout, jakou investiční cestou jít a zvážit pečlivě všechna pro a proti.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.