Jak vybrat profi myčku pro gastro provozovnu?
Jedním z hlavních pilířů úspěchu v oboru gastronomie je čistá provozovna. A především čistoskvoucí nádobí. Ruční mytí je však v případě velkého množství talířů, příborů a dalších nezbytností naprosto nepřípustné, do hry proto musí vstoupit myčka. Problém je, že výběr profesionální myčky určené pro gastro provozy je o něco složitější než nákup klasického spotřebiče do domácnosti. V tomto článku najdete základní aspekty, kterých byste se měli při hledání ideálního typu držet.
Ujasněte si, jaký typ gastro myčky hledáte
Pod pojmem profi či gastro myčka se může skrývat hned několik různých typů spotřebičů. Vybírejte ji proto důsledně a s ohledem na plánovaný účel využití.
Gastro myčka na sklo
Nejmenší a nejkompaktnější zástupcem je gastro myčka na sklo. Většinou se vyrábí v tzv. podstolovém provedení a může se umístit pod pracovní desku.
Gastro myčky na sklo – navzdory kompaktním rozměrům – podávají při mytí skla velký výkon a perfektně nádobí čistí i leští. Po vytažení je suché a připravené k dalšímu použití.
Průchozí myčka nádobí
Oproti podstolovému provedení je průchozí myčka nádobí větší. Nevejde se pod pracovní desku (stojí samostatně), ale nabízí mnohem větší hodinovou kapacitu. Rychlost čistícího cyklu může u některých modelů trvat i méně než minutu.
Kategorie průchozích myček zahrnuje tzv. kapotové a tunelové myčky.
Kapotové myčky jsou o něco menší než tunelové, ale přesto disponují dostatečnou hodinovou kapacitou. Tunelové myčky jsou určeny do vysoce zatěžovaných provozů.
Myčka na černé nádobí
Na rozdíl od ostatních typů je myčka na černé nádobí uzpůsobena pro hrnce, pánve, pekáče a pečící plechy – má prostornější koše a velmi výkonné trysky, proto se nevyužívá k mytí skla či jiného křehčího nádobí.
Nezapomeňte, že kromě samotného spotřebiče budete potřebovat kvalitní čistič do myčky a možná i některé kompatibilní příslušenství (další koše). S výběrem vám ochotně poradí odborníci z e-shopu gastro-technica.cz.