Jak vybrat matraci pro alergika?

S alergiky se v posledních letech roztrhl pytel. Přecitlivělý organismus se pomalu, ale jistě stává standardní výbavou každého člověka. Jsme alergičtí na některé potraviny, prach, psí chlupy… A nutno podotknout, že život v prostředí plném alergenů nestojí za nic. Proto je na místě vytvořit domov, ve kterém se cítíme dobře a netrávíme většinu času posmrkáváním, škrábáním zarudlé pokožky a dalšími činnostmi, jejichž smyslem je alespoň dočasný úleva od projevů alergie. Mnohem jednodušší je prevence! A proč by se měl alergik zamyslet nad svou matrací? Protože v ní mohou přebývat nehezká „zviřátka“. O roztočích jste jistě slyšeli, nebo ne?

Proč matrace = potenciální problém?

Alergeny jsou všude kolem nás a ve staré matraci jich je nespočet. Problém představují zmínění roztoči, respektive jejich exkrementy obsahující specifické enzymy. Při kontaktu s kůží, sliznicemi nebo při vdechnut způsobují podráždění – alergickou reakci. Projevuje se svěděním či podrážděním pokožky, zápalem spojivek i astmatickým záchvatem. Zkrátka a dobře – mít v posteli roztoče není nic příjemného.

Roztočům se v posteli líbí, protože v ní mají vydatnou hostinu. Kousíčky odumřelé kůže, vlasy a další lahůdky jim svědčí. V kombinaci s teplem, vlhkem a absencí slunce nemohou jinak než prosperovat.

Jakou matraci zvolit?

Zbavit se jich je téměř nemožné – zřejmě nejefektivnějším řešením je pořízení matrace s patřičnou povrchovou úpravou. Dobrou volbou jsou kvalitní pěnové matrace s antibakteriální úpravou, které jsou vysoce hygienické a prodyšné.

Pěnová matrace s antidekubitní úpravou je snem každého alergika. | Foto: ortopedicke-matrace.cz

Pokud vám pěna nevyhovuje, nevadí. Stoprocentně antialergické vlastnosti mají také latexové matrace. Nepatří sice mezi levné matrace, ale mají dlouhou životnost, neobsahují toxiny a nezapáchají umělinou.

A teď už si jen vybrat tu správnou matraci u specializovaného prodejce www.ortopedicke-matrace.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.