3+1 důvod, proč přejít raději na elektronickou cigaretu

Kouření je zlozvyk, který láká lidstvo už od pradávna. Není žádným tajemstvím, že klasické cigarety mají na svědomí tolik obávanou rakovinu plic, na niž ročně umírá více než 5 600 lidí. Kromě rakoviny plic však cigarety způsobují další vážná onemocnění – například rakovina hrtanu, jícnu, ledvin, onemocnění srdce, cév a jiné. Abychom uvedli věci na pravou míru, tak článek v žádném případě neslouží k propagaci elektronických cigaret, nýbrž jako upozornění na menší zlo oproti tabákovým cigaretám. Proto jsme si pro vás připravili hned několik důvodů, proč elektronické cigarety představují menší hrozbu nejen pro vaši peněženku, ale především pro zdraví.

Zdravější alternativa kouření

Hned na začátek bychom rádi upozornili, že elektronické cigarety jsou prokazatelně méně škodlivé než ty klasické. Při kouření e-cigarety totiž dochází k zahřívání náplně neboli liquidu, tudíž je zde naprostá absence škodlivých hořlavých látek, jako je dehet a další rakovinotvorné substance. Pokud si tedy kouření opravdu nechcete odepřít, tak alespoň můžete snížit riziko vzniku rakoviny a navíc riziko pasivního kouření absolutně minimalizovat.

Jak ale vybrat správnou cigaretu a liquidy? Naprostou samozřejmost by měl být certifikát o zdravotní nezávadnosti. Dobrou volbou je například sortiment HQD.

Peněženka vám poděkuje

Vzhledem k dnešním cenám za cigarety, které mimochodem v nadcházejících letech mají stále raketově stoupat, je elektronická cigareta opravdu šetrným řešením pro vaši peněženku. Nejenže hotový liquid lze sehnat na ověřených prodejnách a e-shopech již od 69,- korun, ale také si můžete namíchat vlastní, což je mnohdy ještě úspornější.

Dobrý start pro odvykání

Elektronická cigareta slouží jako velmi dobrý pomocník při odvykání kouření. Pokud jste zkoušeli hned několik osvědčených způsobů a stále se vám nepodařilo přestat, je vhodné využít právě tuto možnost. „Elektronka“ totiž může sloužit jako zastávka na vaší cestě k úplné abstinenci.

Doma nesmrdí

Další pádným argumentem, proč si přesedlat na elektronickou cigaretu, je absence typického cigaretového zápachu. Vyzkoušejte třeba HQD Cuvie – https://hqd.cz/collections/hqd-cuvie a posuďte sami.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.