Zaostřeno na dřevěné podlahy

Podlaha je duší interiéru a proto bychom měli podlahovou krytinu vybírat s rozvahou. Ale jak si vybrat z tak širokého spektra variant? Který materiál je „ten pravý“ právě pro váš domov? Dle odborníků bychom měli přihlížet k několika faktorům. Zásadní roli hraje charakter konkrétní místnosti (respektive účel, ke kterému ji využíváme) a samozřejmě i estetika. A stejně tak platí, že kvalitní dřevěná podlaha najde své místo úplně všude. Pomineme-li koupelnu, předsíň a místa s vyšší vlhkostí.

Proč si domů pozvat dřevo?

Dřevo, jakožto přírodní materiál, dokáže hotové divy. Žádná napodobenina se nevyrovná estetickým vlastnostem dřevěné podlahy. Ale tím výčet výhod teprve začíná. Za zmínku stojí velmi dobrá tepelná izolace, díky které je chození příjemné. Dřevo má přesto dostatečnou tepelnou průchodnost a většinou je ho možné použít i v místnostech s podlahovým vytápěním.

Dřevěná podlaha se oproti umělým krytinám téměř nenabíjí statickou elektřinou a proto nepřitahuje prach. Pravidelná údržba je snadná a rychlá. Životnost je téměř neomezená a v případě poškození nebo výrazného opotřebení lze povrch opravit. Vzhledem k minimálnímu množství usazeného prachu je dřevěná podlaha vhodná pro alergiky.

podlaha ze dřeva

Kromě klasických parket a prkenných podlah jsou k mání také dřevěné plovoucí podlahy. Pokládka je poměrně rychlá a zvládne ji svépomocí i méně zkušený kutil. Výsledek vždy předčí očekávání. Domácnost získá úžasnou atmosféru, kterou žádná jiná podlahová krytina nenabídne.

A teď to „nejdůležitější“. Pohráváte-li si s myšlenkou na dřevěnou podlahu, pravděpodobně vás bude zajímat pořizovací cena. Dřevěné podlahy bohužel nejsou nejlevnější, ale přesto existuje způsob, jak je pořídit levně. Stačí se obrátit přímo na výrobce.

Kvalitní dřevěné podlahy jsou k dostání i levně

Nás zaujala česká dřevěná plovoucí podlaha, kterou vyrábí Tišnovská dřevovýroba s.r.o. Tradiční výrobce nabízí vysoce kvalitní a přitom cenově dostupné dubové třívrstvé podlahy (celková síla 15 mm). Dřevo je povrchově upraveno z vytvrzených vrstev laku UV zářením a je odolné vůči poškrábání. Garancí kvality je pětadvacetiletá záruka. Dubové podlahy mají téměř neomezenou trvanlivost a vždy patřily k nejžádanějším.

Díky zámkům se při pokládce obejdete bez lepidla, nicméně po dohodě vám prodejce zajistí profesionální pokládku. Dřevěné podlahy z dubového dřeva si můžete prohlédnout na podnikové prodejně v obci Borač, ale také v e-shopu na www.ceskapodlaha.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.