Origis vám nepostaví dům. Postaví vám domov, o kterém jste vždy snili!

Mít krásný a energeticky úsporný dům – kdo by o něčem takovém nesnil? Pokud si pohráváte s myšlenkou na novostavbu, stačí si prolistovat katalog, vybrat typový dům a může se začít. Jenomže právě zde spousta lidí naráží na zásadní problém. Nic proti unifikovanému řešení, nicméně ne každý se s něčím takovým spokojí. I vy máte své specifické potřeby a bylo by nanejvýš hloupé, kdybyste se měli přizpůsobit svému domu. Nebylo by lepší, kdyby se on přizpůsobil vám?

V kurzu jsou dřevostavby

Buďte nároční a nespokojte se s něčím, co nevyhovuje vašim představám. Poohlédněte se po stavební firmě, která vám dokáže splnit i ty nejtajnější přání. A padly-li vám do oka dřevostavby, mohla by to být renomovaná společnost Origis, která ke každému projektu přistupuje individuálně.

Zkrátka a dobře, profesionálové vám nepostaví obyčejný dům, ale domov, do kterého se budete každý den rádi vracet. Překážkou není ani pozemek na svahu či nejrůznější atypická přání ze strany klienta. Alfou a omegou spolupráce je architektonická studie, v rámci které budete muset odpovědět na spoustu otázek.

Důvod je prostý – váš nový domov bude perfektní jen za předpokladu, že architekta seznámíte s vašim životním stylem, budoucími plány a vůbec vším, co jen trochu souvisí s bydlením.

Stavební společnost Origis používá k výrobě dřevostaveb CLT desky, které se skládají z vrstveného masivního dřeva slepeného do kříže. Využití CLT desek je velmi pestré – jsou tuhé, mají vynikající únosnost a nejsou napuštěny formaldehydy. Jsou vhodné pro vnitřní i vnější stěny, stropy a střechy.

Vyžadujete zanedbatelné náklady? Jděte do pasivního domu

Dřevostavby jsou všeobecně velmi úsporné, ale nejúspornější jsou ty, které splňují standardy tzv. pasivního domu. O co jde? Definice praví, že pasivní domy spotřebují méně než 15 kWh na vytápění jednoho metru čtverečního obytné plochy za rok. Klíčem k úspěchu však nejsou jen moderní technologie, ale spíše vynikající izolaci, vzduchotěsnosti a maximálním využití tepelných zisků.

Na druhou stranu platí, že pasivní domy nemusí být (s ohledem na celkové náklady) výhodnější než nízkoenergetické. Ale to s vámi proberou odborníci z Origis, kteří vám doporučí optimální řešení.

Bránu k vysněnému bydlení máte otevřenou a je jen na vás, jestli se rozhodnete vstoupit. Přesvědčit by vás mohly bohaté reference a další informace, které najdete na www.origis.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.