Malá ložnice? Žádný problém, i taková může vypadat k světu

Ložnici tak trochu odbýváme, protože „se do ní chodíme jen vyspat“. Jenomže „jen“ v praxi znamená téměř třetinu života, což je spousta času. Dalo by se říct, že dokonce tolik, abychom danému prostoru věnovali dostatek pozornosti, a zařídili si ho podle nejlepšího vědomí a svědomí. Ale co si počít v místnosti, která je zkrátka malá? Nenechte se rozhodit, menší podlahová plocha není při cestě za příjemným interiérem žádnou překážkou.

Jen nezbytnosti

Alfou a omegou je snaha o využití maxima prostoru, byť je ho v malé ložnici poskrovnu. Čeho byste se měli vyvarovat, je nadbytek nábytku a ostatního zařízení. Pořiďte si stylový, ale současně kompaktní nábytek – ložnice nebude vypadat jako skladiště či odložiště nepotřebných věcí.

Dbejte na pořádek

Nepořádek malá ložnice neodpouští. Pravidelný úklid je základem úspěchu v každé místnosti, nicméně ve vaší noclehárně uklízejte ještě o něco usilovněji. Odmění se vám útulnou atmosférou, která se pozitivně projeví na kvalitě vašeho spánku.

Myslete vertikálně

Malá ložnice sice nenabízí potřebnou podlahovou plochu, ale pokud máte trochu fištrónu, dojde vám, že situace není tak zlá, jak se na první pohled jeví. Jednoduchá rada zní: využívejte prostor až ke stropu, získáte mnohem více místa pro úložné prostory.

V případě potřeby neváhejte využít také prostor nad postelí. Anebo si pořiďte postel s úložným prostorem. Ve velmi malé ložnici zkrátka není mímsta nazbyt.

Pohrajte si s barvami

Díky světlým barvám můžete z prostoru získat mnohem více, než tušíte. Ideální jsou světlé a pastelové barvy, případně lesklé materiály a jednodušší linie nábytku. Kromě toho můžete na zeď pověsit zrcadlo, které vytvoří iluzi, že je místnost větší. Ale ohlídejte si jeho umístění – podle feng shui by zrcadlo nemělo mířit na postel, protože by odráželo energii čchi.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.