Jak prakticky i designově vylepšit oblast okolo oken?

Když se na našem trhu poprvé objevily žaluzie, znamenalo to obrovský boom spojený hlavně s celkovou praktičností. Stačil jeden rychlý pochyb a mohli jsme jednoduše zastínit pronikající slunce. Negativem však byl a stále je ne příliš zajímavý vzhled. Proto si mnoho lidí ponechalo své krásné záclony. A ty jim vydržely až do současné chvíle. I proto jsou naším prvním tipem. Zatímco žaluzie nadchnou hlavně možností zastínění, záclony nabídnou zajímavý designový prvek, stejně jako nám mohou přinést i věští dávku potřebného soukromí.

Závěsy nadchnou svou hravostí

Mnozí z nás si jistě pamatují i na dobu, kdy byly součástí oken velké, nevzhledné a také velmi těžké závěsy. Ty sice postupem času mizí, ale hlavně proto, že je nahrazují řešení zcela jiná. Ta se pyšní hlavně:

  • Bohatým výběrem barev
  • Různými motivy a ornamenty
  • Bohatým výběrem materiálů

Podíváme-li se konkrétně, tak už to nemusí být jenom běžná látka, jelikož závěs může být vytvořen i z materiálů modernějších. Příkladem jsou třeba elegantní panelové závěsy, které jsou aktuálně velkým hitem u moderních domů, stejně jako u moderních bytů. Nechte se inspirovat jejich zajímavou krásou i provedením.

Lákavé řešení přichází z Japonska

Tato země si na styl svých interiérů vždy potrpěla. I proto můžeme v současné době říci, že právě odtud přišlo řešení, které nás zcela určitě nezklame. O jakém mluvíme? Doporučujeme japonské stěny, které nadchnou nejenom svým vzhledem, ale i jednoduchým použitím. Jsou pověšeny ve stropní vodicí liště, díky čemuž je můžeme celkem hravě umístit na jakékoliv požadované místo v oblasti okna. A to jak během dne, kdy chceme zastínit sluneční paprsky, tak třeba i během noci, kdy nechceme být rušeni světlem z ulice. Když k tomu přidáme zajímavé možnosti barev, motivů, nebo dokonalých obrázků, je více než jasné, čím si obývací pokoj, ložnici či pracovnu vylepšit.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *