Dřevěný zahradní altán – stavba, která je funkční i estetická

Jen si to představte. Sedíte na pohodlném ratanovém nábytku, popíjíte svůj oblíbený nápoj, kocháte se pohledem na čerstvě posekaný trávník… A nejednou se nebe zatáhne a začne pršet jako z konve. Vaše odpolední idylka končí a vám nezbývá, než rozmary počasí přečkat doma. Modelovou situaci jste zřejmě mnohokrát zažili takříkajíc na vlastní kůži a přitom stačilo, kdybyste měli po ruce venkovní přístřešek – altán. Pokud již nějakou dobu přemýšlíte nad stavbou zahradního altánu, neodkládejte ji na neurčito!

Altán by na žádné zahradě neměl chybět. V žádném případě se však nejedná o pouhý přístřešek, který vám v případě nouze poskytne ochranu před rozmary počasí – praktická funkce jde ruku v ruce s estetickou. Pořídíte-li si altán, získáte okrasný prvek, který vaši zahradu oživí.

Zahradní altány se vyrábí z nejrůznějších materiálů, ale většina lidí se stále přiklání k přirozenému vzhledu. Dřevo hraje prim a odsouvá všechny ostatní materiály do ústraní. Kombinace hliníku a skla je sice exkluzivní, ale na zahradu „tradičního“ charakteru dvakrát nezapadne. Preferujete-li přírodní vzhled, pravděpodobně vaše volba padne právě na dřevo.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Stavbu stavebnicového altánu zvládně každý

Nepatříte-li mezi kutily, pro které je stavba altánu výzvou, patrně s přikloníte k montáži altánu s typizovaným půdorysem. Jde o stavebnice, jejichž montáž je rychlá a snadná. Součástí balení bývá podrobný návod, ale také spojovací materiál a střešní krytina (obvykle šindel „bobrovka“). Bohatou nabídku typizovaných altánů v různých designových provedeních najdete např. na www.vetas.cz. Firma Vetas nabízí altány vlastní výroby (truhlářskou činností se zabývá již od roku 1992 – jde tedy o zkušené profesionály) a za příplatek vám konstrukci smontují přímo na zahradě a ošetří ji nátěrem.

altany-pergoly-vetas

Vadí vám uniformita? Nechte si vyrobit altán na míru

Dřevěné altány z dílny českého výrobce jsou správnou volbou. Aktuální nabídka katalogových staveb čítá klasické otevřené varianty, ale také uzavřené altány s prosklením. A ti z vás, kteří se se sériovou výrobou nespokojí, jistě ocení možnost výroby altánu na zakázku dle individuálního návrhu. Dejte průchod své kreativitě a nechte si vyrobit přístřešek, který plně odpovídá vašemu vkusu a požadavkům.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *